Начало » Новини » Страната

Танева съветва земеделците да търсят нови пазари при криза

Модел за противодействие на геополитическите влияния
Синор.БГ / 11.01.2016 г.

Геополитическите спорове се отразяват изключително тежко на земеделския сектор и това е проблем, който трябва да се назове ясно, да не се крие и да се търсят решения за неговото преодоляване. Това съобщи министърът на земеделието Десислава Танева в интервю за телевизия BloomberTv.bg., представяйки ситуацията от последните две години, свързана с последиците от търговската война между държавите от ЕС и Русия. Като припомни огромния срив в оборотите на основни земеделски храни, Танева обясни, че за всяка държава и за всеки производител е важно да намери нови пазари, които биха били изход от такива кризи.

„За всеки един производител е изключително важно да разнообрази (диверсифицира) портфейла си от клиенти”, посъветва Танева. Според нея и администрацията, и бизнесът трябва да бъдат много гъвкави и да търсят възможно най-добрите решения срещу подобни кризи.Според нея производителите трябва да имат възможности да присъстват на повече пазари, които при кризи като досегашните биха дали определена свобода и възможност за решения.

За пореден път Танева обяви, че само с изплащането на субсидии не би могло да реши един или друг проблем в сектора. „Ресурсите на нашата страна, както и на всяка друга държава, са ограничени и само субсидиите не са панацея и не могат да решат проблемите в сектора”, посочи още Танева.

Министър Танева обаче не навлезе в подробности за необходимите мерки, което навява на мисълта, че министерството няма подготвен механизъм в посока на преструктуриране на приоритетите.

Танева съветва земеделците да търсят нови пазари при криза
7028
 

Последни материали
Виж
Спасени са 80 000 яйца и 2 сгради, няма пострадали хора
Пожар в люпилня за пилета край сливенско село унищожи 2 помещения
Тъй като дискриминира и демотивира организациите на производители
Аграрната камара отхвърля критерий от интервенциите за инвестиции
Производителите отричат да спекулират с цените и обвиняват търговците
Хлябът е поскъпнал с над 20 на сто за година най-вече заради върнатото ДДС
Доклад на Синор.БГ
Седмицата: Защо Човекът от високия кабинет отказва среща с НАЗ?
Овче и агнешко месо в момента не се преработват у нас
Българското говеждо и свинско не достигат за работата на преработвателите
Без издадено разрешително за лов и извън района на ловната му дружина
Задържаха заподозрян в бракониерство в землището на врачанско село
Свързани материали
Виж
Втора част
Ротация и други практики от „предварителната условност”
Въпроси и отговори за кандидатстване в Кампания 2023 г.
Едни и същи площи могат да се заявяват като угари няколко поредни години
Семинар на НАЗ - разяснения по Стратегическия план
Ставките и размерът на площите при разнообразяване на културите след 2023 година
В Стратегическия план
Зърнопроизводителите настояват вместо ротация България да прилага разнообразяване на културите
Анализ
Алън Матюс: Диверсификацията на културите – скъпа, сложна и неефективна
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини