Начало » Новини » Страната

Кметът на Шанхай пие българско мляко всяка сутрин

Партньорство
Синор.БГ / 23.11.2015 г.

Снимка: МС

Кметът на Шанхай Ян Сюн е признал пред премиера Бойко Борисов, че всяка сутрин пие българско кисело мляко. Това е посочил самият Ян Сюн при срещата си с Борисов, проведена вчера, съобщиха от правителствения пресцентър. С тази среща е започнала визитата на българската делегация в Китай, която замина за участие в Четвъртия форум на правителствените ръководители на страните от Централна и Източна Европа и Китай. „В България има единомислие, че Китай е нашият най-важен стратегически партньор в Азия и отношенията ни трябва да се развиват”, е посочил българският премиер пред Ян Сюн. Борисов е посочил, че е първото му посещение, като подготовката е сериозна. „Искахме да дойдем с готови проекти, за да предложим конкретни идеи за бъдещото сътрудничество”, е заявил още министър-председателят.

Ян Сюн е посочил, че в Китай са познати редица български храни.

В присъствието на вицепремиера Томислав Дончев, шестима министри и народни представители от всички парламентарни групи, които са част от водената от премиера делегация, министър-председателят представи възможностите за сътрудничество в сферата на високите технологии и благодари за съдействието за организиране в Шанхай на Българо-китайски икономически форум, който да даде нови перспективи пред бизнеса на двете страни.

Борисов подкрепи идеята за сключване споразумение за побратимяване между София и 24-милионен Шанхай. Премиерът Борисов покани кмета Ян Сюн да посети българската столица за сключване на споразумението.

Кметът на Шанхай пие българско мляко всяка сутрин
9010
 

Последни материали
Виж
Солени цени
Пекар: Класическият козунак е с 1 евро отгоре, най-скъпият е 8 евро
По традиция
Премиер и министър откриват Седмицата на гората в Юндола
Проверки
БАБХ затвори складове за месо в Дряновско, наложени са санкции
Коментари на С. Караколев и И. Гълъбов
Животните стават по-щастливи, а фермерите – по-бедни: какво се случва в България?
Рекордна реколта от слънчоглед в света през 2026/27 г.
Масови нарушения в преработвателни и складови обекти в Хасковско
Запечатаха нерегистриран склад с храни без етикети в Свиленград
Свързани материали
Виж
До постигане на съгласие в тричленката
Бойко Борисов поиска правителството да изтегли Бюджет 2026
Политически игри
Държавното управление стопира – отложени заседания и на парламента, и на правителството
Президентът Радев ще връчи мандата на ГЕРБ
Десислава Танева е предложението на Борисов за нов стар министър на земеделието
Браншът и властта
Борисов се срещна със земеделци на полето
Работно съвещание в МС
На 18 декември ще се дадат още 5 милиона лева за компенсации от сушата
В годината на коронавируса
Браншът се убеди, че и обратното начисляване на ДДС се превърна в поредната демагогска дъвка
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини