Начало » Новини » Страната
20.04.2021 г.

Десислава Танева е предложението на Борисов за нов стар министър на земеделието

Президентът Радев ще връчи мандата на ГЕРБ
Десислава Танева е предложението на Борисов за нов стар министър на земеделието

sinor

Броени часове преди президентът Румен Радев да връчи мандата за ново правителство на партията, спечелила най-много гласове в изборите на парламент – ГЕРБ, премиерът в оставка Бойко Борисов обяви неговия състав. Това е четвъртият проект на партията, в който осем от старите министри остават на постовете си. Сред тях е и Десислава Танева с предложение отново да заеме поста в Министерството на земеделието, храните и горите, четем на интернет страницата на Борисов.

Името на новия министър председател е Даниел Митов, който беше обявен за този пост още през миналата седмица. Кариерата му започва през 2014 година, когато стана министър на външните работи в служебното правителство на Георги Близнашки, а после запази поста си и във второто правителство на Бойко Борисов.

Новите депутати в 45-то Народно събрание

Депутатът от СДС Румен Христов е предложен за вицепремиер и министър на отбраната в проекта за четвърти кабинет "Борисов". За втори вицепремиер и министър на европейските фондове е избран Томислав Дончев. Жечо Станков е предложението за министър на икономиката, Делян Добрев - за министър на енергетиката, Красен Кралев - министър на спорта, Любен Дилов - министър на туризма, Красимир Вълчев - министър на образованието, Костадин Ангелов - на здравеопазването, Екатерина Захариева – външните работи, Кирил Ананиев - министър на финансите, Александър Иванов - министър на регионалното развитие, Десислава Ахладова - министър на правосъдието, Росен Желязков -на транспорта, Ивелина Василева - за министър на околната среда и водите и Калин Вельов - министър на културата.

След като президентът връчи мандата предложеният от ГЕРБ кабинет трябва да бъде гласуван от парламента.

Десислава Танева е предложението на Борисов за нов стар министър на земеделието
20220
 

Последни материали
Виж
Оторизирани са над 8 млн. лева
142 061 био пчелни семейства са заявени за подпомагане от 763 кандидати през 2024 г.
Почти 15 000 дка гори са опожарени върхово
Горските пожари през 2024 г. са засегнали площ от 170 000 дка в страната
ОИСР успешно приключи прегледа на политиките в българското земеделие
Очертаващият се недостиг от новата реколта в Украйна подкрепя цените
Германия разшири с над 2 на сто засетите площи с есенна рапица
Промени в последния момент
Отпада изискването да се заявяват правни основания за поливни площи
В агенцията за градушки те са 22%
482-ма пенсионери работят в администрациите към МЗХ
Свързани материали
Виж
Браншът и властта
Борисов се срещна със земеделци на полето
Работно съвещание в МС
На 18 декември ще се дадат още 5 милиона лева за компенсации от сушата
В годината на коронавируса
Браншът се убеди, че и обратното начисляване на ДДС се превърна в поредната демагогска дъвка
Министерския съвет
Пълното изказване на премиера Борисов след одобрението на бюджета на ЕС
Отговор от Министерския съвет
След карантината дребните фермери имат шанс за среща, но не с премиера
Писмото е подписано от 20 асоциации без АЗПБ
Фермерското войнство настоява за среща с Борисов заради ДДС
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини