Начало » Пазари » Животинска продукция

Япония ще компенсира нарастващия недостиг на масло с внос

Световни пазари
Синор.БГ / 30.05.2015 г.

Farmer.bg

Япония ще отправи поглед към пазарите в чужбина за втори път през тази година, за да попълни задълбочаващия се недостиг от масло. Правителството на страната планира да внесе още 10 хил. тона масло до края на октомври, съобщи японската агенция „Кьодо”, без да посочва източници на информацията си. От Ройтерс не са успели да открият отговорните правителствени служители, които са в състояние да потвърдят или отхвърлят посоченото количество.

Действията на управляващите може да доведат до повишаване на потребителските цени на продукта заради високите мита, защитаващи малкият брой местни производители на млечни продукти. Производството и продажните цени се определят от държавата, а вносът е под постоянния контрол на правителството.

Облагодетелствани пък може да се окажат доставчици от Нова Зеландия, откъдето Япония закупи по-голямата част от внесените рекордни 12,9 хил. тона, за да попълни запасите си, след като маслото изчезна от рафтовете на магазините в края на миналата година – период, в който търсенето скача заради приготвянето и търсенето на сладкиши.

„Като се има предвид положението от есента насам, откогато се появи недостигът на масло в магазините, решихме да увеличим вноса, за да гарантираме предлагането”, заяви във вторник японският министър на селското стопанство, горите и рибарството Йошимаса Хаяши. Правителството планираше да внесе 2 800 тона през периода април-юли, но ще се наложи увеличаване на вноса, като количеството ще бъде определено до края на седмицата, добави Хаяши.

Очаква се търсенето на масло да нарасне с 0,9% до 74 700 тона през финансовата година, приключваща на 31 март 2016 г., докато производствените квоти, определяни от държавата, ще нараснат с 5,2% до 64 800 тона, обявиха в понеделник от Японската асоциация на производителите на млечни продукти. Като се отчете планираният внос, се очертава недостиг от около 7 100 тона.

Япония ще компенсира нарастващия недостиг на масло с внос
7207
 

Последни материали
Виж
Успешният проект
По-нисък алкохол, по-силен характер: нова ера за родните вина
Отговор на фермерски въпрос
Обезщетенията за пропаднали ниви падат с 50% без застраховка, съобщават от ДФЗ
Според анкета
Организацията „Невидими животни“ с 46 депутата в новия парламент
Според Тел Авив няма доказателства
Киев е сърдит: Израел отново купува от Русия откраднато зърно
БАБХ
Близо тон турски сладкиши без документи са спрени на границата
Важно предупреждение
След 18 часа ДФЗ спира временно достъпа до СЕУ за обновяване
Свързани материали
Виж
След ръста в цените на петрола, растителните масла и местния слънчоглед
Слънчогледовото масло поскъпна в украинските пристанища до 4-годишен връх
Закупени са планираните 12 000 тона с доставка между 27 април и 22 май
Нерафинираното слънчогледово масло поскъпна на търга за внос в Турция
Доставката до пристанището Мерсин е планирана между 27 април и 22 май
Турция обяви търг за 12 000 тона нерафинирано слънчогледово масло
Единствено при слънчогледа доставките от трети страни бележат ръст
ЕС сви вноса на маслодайни култури със 17 на сто от началото на сезона
БАБХ
След проверки са иззети близо тон палмово масло в Пловдивско
Износът на рапица скочи със 70%
Парадоксът на 2025/2026 г.: Рекордна реколта от пшеница, но по-тънки печалби
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини