Начало » Новини » Страната
30.06.2014 г.

Диалогът за тавана на плащанията става неотложен, сигнализират фермери

Обща селскостопанска политика

Farmer.bg

Представители на 17 браншови организации от областта на агросектора настояват министерството на земеделието спешно да организира дискусия за прилагането на тавана за директни плащания.  „След като президентът обяви, че парламентът се разпуска на 6-и август, този кабинет разполага с броени дни да приключи с обсъждането на всички важни въпроси по прилагането на новата селскостопанска политика”, съобщи за Farmer.bg Мъгърдич Хулиян от Националното сдружение на малките семейни ферми и преработватели.

На поредното заседание на тематичната група, което ще се проведе днес в агроведомството, единствената дискутирана тема ще бъде екологично насочените площи.

Според бизнеса администрацията умишлено е забавяла диспута около таваните на директни субсидии и ако това не стане в близката седмица-две, има сериозни притеснения, че изобщо те няма да се прилагат.

Всички досегашни анализи сочеха ,че има диспропорции в разпределението на директните плащания, като огромната част от евросредствата се усвояват от шепа хора.

Стопаните очакваха и България като редица други европейски държави да наложи 100% санкции върху определен размер годишни субсидии, така че останалата част от помощта да може да се пренасочи и към малките и средни ферми, каквито в България вече са на изчезване.

Декларацията от 17-те фермерски организации е депозирана в края на миналата седмица във ведомството. Освен от сдружението на семейните ферми, тя е подписана от съюза на градинарите и от редица други фермерски организации от цялата страна.

Диалогът за тавана на плащанията става неотложен, сигнализират фермери
14412
 

Последни материали
Виж
Въпреки подобрените запаси от влага в почвата след майските дъждове
Прогнозата за тазгодишната реколта от рапица в Украйна е песимистична
Сеитбата на царевицата е близо до приключване, а на соята продължава
Жътвата на есенната пшеница в САЩ започна още в края на май
В аврозоната земеделските институции ще спестят разходи от превалутиране
Първият държавен магазин за храни може да отвори в Пловдив до 2 месеца
Задържани са товарен автомобил и самоделна моторна лебедка
Откриха 15 незаконно отсечени смърча в района на Чепеларе
Проверките продължават, включително в лични стопанства тип заден двор
В Старозагорско няма нови огнища на шарка по дребните преживни животни
Отгледани на демонстрационното му поле в сътрудничество с агробизнеса
Тракийският университет представи иновативни сортове житни култури
Свързани материали
Виж
Анализ на Института по агростратегии и иновации
Експерти призовават за дискусия по темата „таван на плащанията или схема на първите хектари”
Северната ни съседка въвежда преразпределително плащане за над 30 хектара обработваема площ
Румъния няма да прилага намалението на субсидиите над 150 хил. евро
Европейската държава няма да прехвърля средства между двата стълба на ОСП
Ирландия слага таван на субсидиите от 150 хил. евро за стопанство
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини