Дюлевите подложки основно се размножават чрез вкореняване на вертикални отводи. Получени са различни линии, които не се различават съществено по силата на растежа, който предават на присадника. Сортовете, присадени на тази подложка, встъпват много рано в плододаване, добивите от единица площ са много по-високи и качеството на плодовете е много добро. Дърветата развиват значително по-малки корони и това позволява по-гъсто засаждане и по-ефективно провеждане на резитбите, пръскането и беритбата.
Не всички крушови сортове добре се срастват с дюлята. Те проявяват т. нар. ранна или по-късна несъвместимост, а това са: Жифардова масловка, Клапов любимец и особено Боскова масловка, Вилямова масловка, Червена вилямова масловка, Пекъмс триумф и др. Това налага използването на междинници при присаждането им, които добре се срастват с дюлята. Такива са Попска круша, Хардиева масловка, Аманлиева масловка, Клементинка и др. Дюлевата подложка е по-пригодна за по-влажни почви, с по-високо ниво на подпочвените води. Тя сравнително по-добре понася временно наводняване. Не обича варовити почви. На засадените върху тях дървета листата им пожълтяват, не се развиват добре и загиват преждевременно. Плитко разположената коренова система на дюлевата подложка изисква отглеждане върху по-богати почви и при поливни условия.
Дюлевите сортове и мушмулата основно се присаждат върху дюлеви подложки, с които се срастват много добре, получават добър растеж и плододаването е добро.