Начало » Новини » Страната

Бюджетът на МЗХ за 2025 г. е увеличен с 60 млн. лв.

Заради договори на ИАГ и болести по животни
Синор.БГ / 23.12.2025 г.
Бюджетът на МЗХ за 2025 г. е увеличен с 60 млн. лв.

Министерският съвет прие постановление за изменение на максималните размери на ангажиментите за разходи по бюджета на Министерството на земеделието и храните за 2025 г., утвърдени със Закона за държавния бюджет за 2025 г.

Промяната е свързана с необходимостта да се отразят поетите ангажименти по сключени многогодишни договори от Регионалните дирекции по горите. Те включват извършване на инвентаризация на горските територии, изработване на горскостопански карти, планове за ловностопански дейности и мерки за опазване от пожари, съобразно границите на горските териториални единици.

Министерският съвет прие също така постановление за извършване на промени на утвърдените със Закона за държавния бюджет на Република България за 2025 г. максимални размери на ангажиментите за разходи, които могат да бъдат поети през 2025 г. и максимални размери на новите задължения за разходи, които могат да бъдат натрупани през 2025 г. по бюджета на Министерството на земеделието и храните за 2025 г.

С приетото постановление са увеличени бюджетните показатели „Максимален размер на ангажиментите за разходи, които могат да бъдат поети през 2025 г.“  с 35 000 000 лв. и „Максимален размер на новите задължения за разходи, които могат да бъдат натрупани през 2025 г.“ с 25 000 000 лв. във връзка с необходимостта от отразяване на поети през текущата 2025 г. ангажименти по обявени обществени поръчки, сключени многогодишни и текущи договори, както и със задължения, които следва да се начислят през 2025 г.

Основна част от ангажиментите и задълженията са свързани с необходимостта от сключването на договори и поемането на задължения във връзка с изпълнението на Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по животните, включително зоонозите през 2025 г. и прилагане на мерките за ограничаване и ликвидиране на заболяванията по животните през 2025 г., както и договори за изпълнение на програмите за официален лабораторен контрол.

Бюджетът на МЗХ за 2025 г. е увеличен с 60 млн. лв.
11262
 

Последни материали
Виж
С благоприятно време, съвременни технологии и приспособе ни сортове
Австрия влезе в тройката на най-големите производители на соя в ЕС
Новите прогнози опровергават слуховете за измръзване на руската реколта
Все още е рано да залагаме на възходящ тренд предвид големите запаси от пшеница в световен мащаб
Черноморският фактор провокира ценовото рали на борсата в Чикаго
Проблемът е как ще се справи скъпото зърно с жестоката конкуренция
Индия разреши износа на 3 милиона тона пшеница и продукти от нея
След Турция и Йордания през тази седмица и Алжир през миналата
И Тунис се сдоби с планираните 50 000 тона скъп фуражен ечемик
Секторът призовава за протест
Кораби със слънчоглед от Аржентина взривиха зърнопроизводителите
Свързани материали
Виж
Нова интервенция
516 евро/ха за биоживотновъдство: МЗХ обсъди нова наредба
Предстоящо
Първи за годината дебати по промените в бюджета на ЕС за 2028–2034 г.
В рамките на година
НСИ започва 101-вото изследване на домакинските бюджети с нова методология
Гласуване
Народното събрание прие на първо четене удължения бюджет
Фискален съвет
Плюсове и минуси при забавен държавен бюджет за 2026 г.
Разходите са увеличени
Какво предлага Бюджет 2026 г. за селското стопанство?
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини