Начало » Пазари » Животинска продукция
15.07.2025 г.

Испания присъди наградити за най-добрите сирена за 2025

Кампания „Най-богатата страна в света“
Испания присъди наградити за най-добрите сирена за 2025

Снимка на Министерство на земеделието на Испания

Министерството на земеделието, рибарството и храните на Испания публикува вчера в Държавен вестник (BOE) заповедта за присъждане на наградите Alimentos de España за 2025 г. за най-добри сирена - отличие, което признава превъзходството и качеството на тези испански продукти. От това издание наградите ще се връчват ежегодно, а не на всеки две години, както преди.

Наградените сирена през 2025 г. са:

Зряло сирене от краве мляко: Don Crisanto, със защитено наименование за произход (ЗНП) San Simón da Costa, от фабриката за сирене Crisanto във Вилалба (Луго). Това сирене получи най-високата обща оценка сред наградените във всичките пет категории и по този начин получи и специалната награда Alimentos de España за най-добро сирене на 2025 г.

Зряло овче сирене : Valdehierro Curado, DOP Manchego Cheese, от Quesos Cristo del Prado, в Madridejos (Толедо).

Зряло козе сирене : Tío Resti, DOP Murcia Cheese with Wine, от Dairy Specialties, в Каравака де ла Круз (Мурсия).

Зряло смесено сирене : Payoyo, от Queso Payoyo, във Villaluenga del Rosario (Cádiz).

Узряло сирене или синьо сирене, присъдено ex aequo на Valfríu, DOP Cabrales, от Francisco Herrero Martínez, който принадлежи към фабриката за сирене Valfrí в Cabrales (Астурия) и Javier Campo, DOP Picón Bejes-Tresviso, от Francisco Javier Campo Campo, в Tresviso (Кантабрия).

Целта на тази награда е да популяризира и повиши осведомеността за сирена с най-високо качество и органолептични свойства, да стимулира производителите да подобрят своите процеси и пазарно позициониране, като същевременно насърчава осведомеността и оценяването на тези продукти от страна на потребителите.

В това издание на наградите участваха 135 проби от цяла Испания, разпределени в пет вида: зряло краве сирене (34 проби), зряло овче сирене (39), зряло козе сирене (24), зряло смесено сирене (21) и зряло сирене с плесени или синьо сирене (17).

Наградите Alimentos de España, създадени през 1987 г., отличават компании и продукти, които се открояват със своето качество, иновации и принос към испанската гастрономия. Това признание е част от кампанията „Най-богатата страна в света“, която затвърждава имиджа на Испания като лидер в качествената храна и гастрономията.

Испания присъди наградити за най-добрите сирена за 2025
901
 

Последни материали
Виж
Втора част от графика
График за изнесените офиси на НССЗ в страната
Пуск
С ремонтирания канал „Алеко-потока“ ще се напояват над 90 хил. дка в Пловдивско и Пазарджишко
6 млн. лв. ще струват по-високите заплати в сектора
Финансови инспектори проверяват горските предприятия защо са на загуба
Картофите са поевтинели с 15,6%
4,4 на сто е годишната инфлация, цената на зелето се е срутила през юни
Строи ферма с 500 животни
Известна мандра в Карловско увеличава стадото си с 500 дойни крави
Географски означения позволяват да се добавя стойност по цялата верига на доставки
Млечния сектор на Италия продължава да расте
Свързани материали
Виж
Географски означения позволяват да се добавя стойност по цялата верига на доставки
Млечния сектор на Италия продължава да расте
Възбранени са над шест тона храни с неизяснен произход
Разкриха незаконен обект за съхранение и преопаковане на млечни продукти
Посетителите ще могат да опитат магарешко и кобилешко сирене
Във Враца за пръв път честват празник на родното сирене и млечни продукти
Експорт и внос на българското сирене
САЩ е най-големият ни пазар в износа на сирене към трети страни
Предстоящо
Законът за имитиращите продукти въвежда драстични мерки за контрол
Съвети към потребителите от БАБХ
Как да разпознаем имитиращите продукти, съдържащи в състава си мляко
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини