Начало » Новини » Страната

КНСБ след срещата с Георги Тахов: Нямаме споразумение!

Предложено е увеличение на заплатите на горските с 15%
Синор.БГ / 14.07.2025 г.
КНСБ след срещата с Георги Тахов: Нямаме споразумение!

„Срещата със земеделския министър приключи, но нямаме подписано споразумение“. Това обяви пред Синор.БГ председателят на Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство Константин Чолаков.

На срещата министър Тахов е предложил заплатите на служителите в 6-те горски предприятия да се увеличи от 1 юли с 15%, но само за тези, чиито месечни възнаграждения са под 2000 лева, разказа Чолаков. Припомняме, че протестиращите настояват за ръст от 20% за по-ниските от 2000 лв. заплати и на 10% за служителите, които получават по-висока от посочената сума.

„Говорихме само за увеличенията на заплатите, министърът отклони другите искания“, каза синдикалистът.

Той обясни, че следващия понеделник ще има среща с директорите на държавните предприятия относно предложеното от министъра увеличение на възнагражденията. Независимо от решенията, които ще бъдат взети на тази среща, федерацията ще се допита и до горските служители, които са членове на КНСБ. Едва тогава ще се реши дали предложеното от министър Тахов споразумение да бъде подписано.

„Ако хората кажат, че не са съгласни с него, протестите ще продължат“, обобщи Константин Чолаков.   

КНСБ след срещата с Георги Тахов: Нямаме споразумение!
5366
 

Последни материали
Виж
Агрометеорологична прогноза за периода 12-19 май 2026 година
Краткотрайното застудяване няма да се отрази на развитието на културите
Награди
Виното ни с триумф на Балканите: „Едоардо Миролио“, „Горун“ и „Бонония Естейт“ с престижни трофеи
Въпреки спада в доставките на маслодайни култури и преработени продукти
Вносът на слънчоглед в ЕС скочи с над 75 на сто от началото на сезона
БФС
Още един съюз настоява за защитен механизъм за торовете в ЕС
Покана
ЕК с призив към фермерите: Включете се в Агро-Хекатона за дигиталното бъдеще на земеделието
Търговски обмен
Китай одобри 14 български мандри, но износът на сирене и кашкавал остава нулев
Свързани материали
Виж
Проблемите около Ел Би Булгарикум продъжават
Позиция Федерацията на независимите синдикати в сектора
КНСБ с критика за липсата на политики по заетостта в земеделието
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини