Начало » Новини » Света

ЕП зачести с разследвания на измами със земеделски фондове в Румъния

Вероятно източване на над 1,4 млн евро
Синор.БГ / 06.11.2024 г.
ЕП зачести с разследвания на измами със земеделски фондове в Румъния

Снимка: ЕПО

Европейската прокуратура (ЕПО) в Тимишоара (Румъния) е обвинила седем физически лица и две дружества в измама със субсидии и фалшифициране на документи по три проекта, финансирани за изкупуване и преработка на плодове, на стойност над 1,4 млн. евро, съобщиха от Европрокуратурата.

В хода на разследването е установено, че в периода между февруари 2019 г. и юни 2024 г. заподозрените, сред които и един кмет, успешно са кандидатствали от името на две дружества за три проекта, финансирани от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони (ЕЗФРСР). Твърди се, че те са фалшифицирали документи, отнасящи се до информацията за бенефициента на проектите и служителите на дружествата, за да докажат правото си да кандидатстват за проектите.

В ранните етапи на разследването адвокат, който също е заподозрян в това разследване, е насърчил някои свидетели да дадат фалшиви показания, като по този начин е помогнал на основните заподозрени и е възпрепятствал разследването.

Европейският делегиран прокурор, отговарящ за разследването, е разпоредил задържането на седемте заподозрени, с искане за тяхното предварително задържане. Европейската прокуратура е иззела сгради, земи и пари, принадлежащи на заподозрените.

Разследването и издирването се основават на подкрепата на структурата за подкрепа на Европейската прокуратура в Румъния: Окръжен полицейски инспекторат в Тимишоара - Служба за разследване на икономически престъпления, Бригада за специални операции в Тимишоара, Бригада за борба с организираната престъпност в Тимишоара и Мобилна група на жандармерията в Тимишоара.

ЕП зачести с разследвания на измами със земеделски фондове в Румъния
3644
 

Последни материали
Виж
Министър Тахов и Светлозар Патарински трябва да подадат оставки
НОКА обвини МЗХ и БАБХ в бездействие причиняващо паника и унищожение на ферми
Лесотехническият университет е съорганизатор на конференция за борба с инвазивните чужди видове
След пороите консервните фабрики ще останат без суровина за лютеници и пюрета
Обявиха датите на животновъдното изложение в Сливен за 2025 година
НАЗ иска оставката на министър Тахов, Капитанов и Петя Славчева
Декларация
Фермерски протест на 10 октомври пред сградата на ЕК в София
Свързани материали
Виж
Европрокуратурата разкри измама за 300 хиляди лева, свръзана с българската Агенцията по заетостта
Работеща система за контрол
Европрокуратурата: Осъдени са литовски митничари, укрили внос на цигари за 10 миилона евро
Европейска прокуратура
Румънци с обвинение за източване на 2,1 милиона евро с проекти за оранжерии
Контрол
ЕП обвинява двама българи с фалшификация на европроект за 3,46 млн. евро
Финансирането е по ПРСР
Европрокуратурата конфискува активи на наша община, разследвана за измами за 2,6 милиона евро
Очаква се решение на българския съд
Европейската прокуратура повдига обвинение към крупен млекопреработвател
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини