Начало » Новини » Страната

ДФЗ утвърди 49,3 млн. лева по преходните помощи за говеда, овце-майки и кози-майки

Синор.БГ / 07.10.2024 г.
ДФЗ утвърди 49,3 млн. лева по преходните помощи за говеда, овце-майки и кози-майки

Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие“ утвърди общ финансов ресурс в размер до 49 357 848 лв. по интервенциите за Преходна национална помощ за говеда и/или биволи, необвързана с производството (ПНДЖ1) и за Преходна национална помощ за овце-майки и кози-майки, обвързана с производството (ПНДЖ3) за Кампания 2023, насочени в подкрепа на животновъдите.

Общият бюджет е определен въз основа на подадените заявления за двете интервенции през 2024 г. До 28 857 927 лв. са предназначени за изплащане на подпомагането по интервенцията за Преходна национална помощ за говеда, необвързана с производството. По втората интервенция – за Преходна национална помощ за овце-майки и кози-майки, обвързана с производството, одобрените средства са в размер до 20 499 921 лв.

До края на октомври ще бъдат изплатени сумите по ПНДЖ1, а тези по ПНДЖ3 – през месец ноември.

Финансовата подкрепа по двете интервенции е утвърдена в съответствие на Регламент (ЕС) 2021/2115 на ЕП и на Съвета от 2 декември 2021 г. за установяване на правила за подпомагане по изготвените Стратегическите планове за ОСП. Там е разписано, че преходна национална помощ може да бъде отпусната само за секторите, на които са предоставяни национални доплащания през 2013 г.

През 2024 г. финансовият пакет за всяка от схемите за Преходна национална помощ може да достигне максимум 45% от пакета на съответната схема за национални доплащания през 2013 г.

ДФЗ утвърди 49,3 млн. лева по преходните помощи за говеда, овце-майки и кози-майки
9263
 

Последни материали
Виж
Съвместен контрол
БАБХ откри 321 виртуални животни в Девин и Чепеларе
Скритият проблем на биологичния контрол: българската реалност при производството на трихограма
Царевичният пробивач не вреди само по царевицата!
Грешки при засаждане на пипера на постоянно място
БАБХ
И в Търговище унищожиха 7,1 тона стари колбаси и месо
Новата интервенции за 2026 г.
Субсидиите за консервационно земеделие се отпускат за обработка от 100 до 10 хил. декара
Свързани материали
Виж
Франция увеличава помощта за фермерите заради скъпите горива
Общо до 42 948 000 евро ще получат през 2026 г. свиневъдите и птицевъдите по схемите за хуманно отношение
ДФЗ ще даде билизо 8 милиона за борба с черната златка през 2026 г.
Националната асоциация на зърнопроизводителите настоява за незабавно подпомагане за фермерите
Помощ за фураж
От 20 април тече прием за помощ de minimis за 2025 г. за сладководна риба
Решения на кабинета
МС одобри 9 евроцента допълнителна отстъпка за газьола в земеделието
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини