Начало » Новини » Страната

Преструктурираха средства на ДФЗ за изплащане на украинската помощ

Още 200 милиона трябва да осигури държават
Синор.БГ / 27.04.2024 г.
Преструктурираха средства на ДФЗ за изплащане на украинската помощ

Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие“ (УС на ДФЗ) одобри актуализиране на годишните разчети на сметката за средствата от Европейския съюз на ДФЗ за 2024 г. С това решение от петък се осигурява голяма част от необходимата сума за подкрепа на земеделските стопани по схемите за държавни помощи „Помощ в подкрепа на ликвидността на земеделски стопани за преодоляване на негативното икономическо въздействие на руската агресия срещу Украйна“ и  „Помощ в подкрепа на ликвидността на земеделски стопани, производители на зърнени и маслодайни култури, за преодоляване на негативното икономическо въздействие на руската агресия срещу Украйна“.

Припомняме, че подсигуряването на помощта стана възможно в резултат на поетия от служебното правителство ангажимент до 15 май да бъдат изплатени близо 300 млн. лв. украинска помощ на близо 52 хиляди земеделски стопани, като малко над 200 млн. лв. са от преструктуриране на средства  на фонд "Земеделие", а останалата част ще бъде осигурена от националния бюджет.

Подпомагането се предоставя под формата на преки безвъзмездни средства на земеделски стопани от първичното селскостопанско производство за компенсиране на част от повишените разходи за производство. На подпомагане подлежат животновъди, отглеждащи едри и дребни преживни животни, пчелни семейства, производители на плодове и зеленчуци, винени лозя, маслодайна роза, тютюн, пшеница, царевица, ечемик, слънчоглед и рапица.

Преструктурираха средства на ДФЗ за изплащане на украинската помощ
6793
 

Последни материали
Виж
Пазари
Цените на слънчогледа в Румъния избиха нагоре
Симеон Радев за реакцията на Русия
България празнува 140 години от Съединението на България
При ръст от едва 72 на сто в тонажа на доставените животни
Приходите от износа на едър рогат добитък от Украйна скочиха двойно
Добрата реколта от зърно в общността се отрази по същия начин на вноса
Износът на мека пшеница от ЕС се срина почти наполовина през юли и август
Полезни съвети
Есенно третиране на почвата срещу фитофтора
Заради натоварения туристически трафик и смъртния случай край Ябълково
Ограждат пореден път край Кюстендил срещу безстопанствени животни
Свързани материали
Виж
Плащането ще е с редукция от 0,6%
Финансова помощ за свиневъдите: Подробности за втория транш
ДФЗ ще изплати общо 28,5 млн. лв. за измръзналите през тази пролет овошки
Общо 28,5 млн. лв. оторизира ДФЗ за измръзнали овошки през тази пролет
ДФЗ
Още 8,4 милиона лева ще се платят за измръзналите череши, вишни и кайсии
Още над 10 млн. лева преведе ДФЗ за пропаднали площи с овошки
ДФЗ започва поетапното изплащане на субсидиите за пропаднали площи през 2025 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини