Във втория прием по подмярката за иновации успяхме да преодолеем предизвикателствата, които имаха бенефициентите от първия и вадминистрацията вече има натрупан опит за прилагане на процедурата, заяви заместник-министърът на земеделието и храните Таня Георгиева на встъпително обучение за бенефициенти по подмярка 16.1 „Подкрепа за сформиране и функциониране на оперативни групи в рамките на Европейското партньорство за иновации“ от мярка 16 „Сътрудничество“ от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., цитирана от пресцентъра на министерството на земеделието и храните
Георгиева увери, че приоритетна цел на МЗХ е успешното изпълнение на проектните предложения с потенциал за иновации както по ПРСР 2014-2020 г., така и по Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони 2023-2027 г. „Надявам се, че ще поддържате амбицията си и ще надградите своите проекти в новия програмен период“, пожела им тя.
Заместник-министърът подчерта, че е предвидено финансиране до края на изпълнението на проектите, за да могат да бъдат довършени напълно.
На срещата експерти от министерството на земеделието и храните и Държавен Фонд „Земеделие“ запознаха бенефициентите със законодателството и изискванията по изпълнението на проектните предложения, както и за подаване на заявки за плащания.
От МЗХ припомнят, че в началото на ноември тази година бяха одобрени нови 11 договора с оперативни групи за реализация на новаторски проекти на стойност 5,8 млн. лв. Договорените проекти предвиждат сътрудничество между 70 земеделски стопани и екипи от учени, преподаватели от университети и представители на научни институти.