Начало » Новини » Коментари

Уникално малко застъпвания в Кампания 2023 - след кръстосаните проверки

Най-после сателитното наблюдение дава резултат
Синор.БГ / 10.10.2023 г.
Уникално малко застъпвания в Кампания 2023 - след кръстосаните проверки

sinor.bg

След приключването на кръстосаните проверки на подадените заявления по интервенциите на директни плащания в Кампания 2023 от фонд „Земеделие” отчетоха сравнително малко грешки и застъпвания, допуснати тази година. Ревизирани са 38, 82 милиона декара, или 3,882 млн. хектара, декларирани в заявленията на 64 941 кандидати. В резултат на извършения контрол са установени само 6 650 декара (665 ха) двойно декларирани площи, заявени от 992 бенефициери. През миналата година грешките са при 25 740 декара земя, или 2 574 ха.

Статистиката показва, че за Кампания 2023 г. са регистрирани най-ниските нива на застъпвания, откакто в страната ни се прилагат директните плащания като инструмент на Общата селскостопанска политика (от 2007 г.). За сравнение, преди десет години, в Кампания 2014 беше отчетен  негативен рекорд при застъпванията на площи. Тогава бяха констатирани 54 733  застъпвания с обща  площ от 43 хил. хектара.

Резултатите при проверките от миналата кампания

Информация за установените застъпвания е публикувана в индивидуалния профил на всеки земеделски стопанин, вписан в Системата за електронни услуги (СЕУ) на ДФЗ. Данните са публикувани в раздел „Справки“, секция „Двойно декларирани площи“.

Припомняме, че от Кампания 2019 не се налага земеделските стопани да се явяват в областните дирекции на фонда, където с документи изясняваха принадлежността на двойно декларираните площи. При обработката им ДФЗ използва данни за регистрираното правно основание, които се предоставят от Министерство на земеделието и храните.

В допълнение, ДФЗ информира бенефициентите, че вече е възможно да оттеглят от подадените заявления за Кампания 2023 парцели или животни, както и интервенции към тях. Самото оттегляне става при спазване на Наредба № 4 от 30 март 2023 г. за условията и реда за подаване на заявления за подпомагане по интервенции за подпомагане на площ и за животни.

Уникално малко застъпвания в Кампания 2023 - след кръстосаните проверки
6907
 

Последни материали
Виж
Проби показват разреждане на посевите с пшеница и ечемик на места
Есенниците в Украйна излизат от зимата на студено и с неравномерна влага
Речните нива в страната се стабилизират след обилните валежи
Значимите язовири са пълни над 75 на сто без неконтролируеми преливания
След приключването на 17-месечно антидъмпингово разследване
Китай понижи рязко ставката на митото върху вноса на рапица от Канада
Предприети са мерки за пресичане на разпространението на заболяването
Откриха огнище на птичи грип при патици-мюлари в Хасковско село
Въпреки това са закупени близо 800 000 тона при планирани над 650 000
Хлебната пшеница поскъпна на международния търг в Саудитска Арабия
Отдаваме почит на загиналите в борбата за държавната независимост
България чества 148 години от Освобождението!
Свързани материали
Виж
Пропуски в статистиката
Огромно разминаване за мащаба на застъпените площи, според Аграрния доклад за 2017 г.
Важно за фермера
Публикувани са над 9 хиляди писма със застъпените площи, изтеглете ги от интернет
Вече могат да се правят справки за двойно декларираните площи за тази година
Двойно по-малко са застъпените площи през 2016 г. спрямо миналата кампания
След последните проверки
Двойно заявявени площи са засечени при 23 хиляди заявления за директни плащания, от общо подадени 115 хиляди
Животновъди са наели 1,7 млн. дка общински пасища по новите правила
Танева: До 15 май фермерите ще получат директните плащания за застъпените през 2014 г. площи
Фонд „Земеделие”
До 1 декември се представят правните основания за застъпените площи
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини