Начало » Новини » Страната

Двойно по-малко са застъпените площи през 2016 г. спрямо миналата кампания

Вече могат да се правят справки за двойно декларираните площи за тази година
Синор.БГ / 10.09.2016 г.

sinor.bg

Земеделските стопани вече имат възможност да направят справка дали в декларираните от тях площи за кампания 2016 има застъпвания, къде са тези грешки и какъв е размерът на двойно декларираните площи. Информацията е публикувана на сайта на фонд „Земеделие”, в секция „Система за индивидуална справка по Директни плащания", съобщиха от ведомството.

За Кампания 2016 броят на двойно заявените площи е намалял повече от два пъти, съобщиха от ведомството. Чрез кръстосани проверки са установени застъпвания в заявленията на 10 390 кандидати. При кампания 2015 застъпванията са били 23 349, а през 2014 – 54 733.

От фонда са започнали да изпращат и уведомителните писма до фермерите за установените застъпвания. Според чл. 17, ал. 3 от Наредба 5 за условията и реда за подаване на заявления по схемите и мерки за директни плащания в срок до 20 работни дни от получаването на уведомително писмо, но не по-късно от 1 декември 2016 г., кандидатите трябва да се явят в отдел „Прилагане на схеми и мерки за подпомагане“ (ПСМП) на съответната областна дирекция на фонда „Земеделие“.

Те трябва да представят документи, доказващи правото за ползване на застъпените площи. Стопаните, получили уведомителни писма за установени двойно декларирани площи, могат да получат в областната дирекция на фонда карта за всяко застъпване.

Кандидатите, които са направили електронна справка в сайта на фонд „Земеделие” и са установили, че в декларираните от тях площи има застъпвания, могат да подготвят документите, доказващи правото за ползване на земите, и да ги представят в областните дирекции на фонда и преди връчването на уведомително писмо.

Двойно по-малко са застъпените площи през 2016 г. спрямо миналата кампания
9187
 

Последни материали
Виж
Без ясно очертана тенденция при цените спрямо предишни процедури
Южна Корея закупи на търгове фуражна царевица и хлебна пшеница
Програма на служебния министър
Първи задачи в МЗХ: Инспекции на „магазините за хората“ и одит на горските предприятия
Доставките за Полша обаче са нараснали до рекординте нива от 2022 година
Слабата миналогодишна реколта натисна износа на малини от Украйна
Квелекс® – гъвкавост в приложението за максимален контрол над плевелите
През втората половина на настоящия селскостопански сезон
Доставките на аржентински слънчоглед у нас вдигат вноса и преработката му в ЕС
Унгария съкращава срока за подпомагане на млечни крави заради кризата на пазара
Свързани материали
Виж
Най-после сателитното наблюдение дава резултат
Уникално малко застъпвания в Кампания 2023 - след кръстосаните проверки
Пропуски в статистиката
Огромно разминаване за мащаба на застъпените площи, според Аграрния доклад за 2017 г.
Важно за фермера
Публикувани са над 9 хиляди писма със застъпените площи, изтеглете ги от интернет
След последните проверки
Двойно заявявени площи са засечени при 23 хиляди заявления за директни плащания, от общо подадени 115 хиляди
Животновъди са наели 1,7 млн. дка общински пасища по новите правила
Танева: До 15 май фермерите ще получат директните плащания за застъпените през 2014 г. площи
Фонд „Земеделие”
До 1 декември се представят правните основания за застъпените площи
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини