Начало » Новини » Коментари

От 3 до 21 юли ще се приемат заявления по интервенциите от втория стълб в Кампания 2023 г.

От 3 до 21 юли ще се приемат заявления за биоземеделие, екология и климат и хуманно отношение
Синор.БГ / 03.07.2023 г.
От 3 до 21 юли ще се приемат заявления по интервенциите от втория стълб в Кампания 2023 г.

sinor.bg

Веднага след като в петък в "Държавен вестник" бяха обнародвани всички наредби, забавени от служебния кабинет, от днес, 3 юли със заповед на министъра на земеделието Кирил Вътев се открива приемът на заявления за подпомагане по интервенциите в областта на биологичното земеделие, околната среда и климата, хуманното отношение към животните и тези от втория стълб от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони (2023 – 2027 година). Дано земеделците успеят да заявят, защото крайният срок в тази кампания е 21 юли.

Документите се приемат в общинските служби по земеделие или чрез Системата за електронни услуги (СЕУ) на Държавен фонд „Земеделие“, заедно със заявленията за подпомагане по интервенциите под формата на директни плащания през кампания 2023. Допустими кандидати по интервенциите са регистрирани земеделски стопани.

Освен за биологично растениевъдство и животновъдство заявления се подават още от биопчелари и от зцемеделци, които ще отглеждат сортове, устойчиви към климатични условия чрез практики за интегрирано производство.

Ще се кандидатства още по интервенциите за насърчаване на естественото опрашване; насърчаване на използването на култури и сортове, устойчиви към климатичните условия; за опазване на застрашени от изчезване местни сортове, важни за земеделското стопанство; за опазване на местните породи (автохтонни), важни за селското стопанство; за традиционните практики за сезонна паша (пасторализъм); за поддържане на местообитанията червеногушата гъска (Branta ruficollis), Кръстат (царски) орел и Египетски лешояд в орнитологични важни места в обработваеми земи; за възстановяване и поддържане на деградирали пасищни територии; за хуманно отношение към животните и антимикробна резистентност, включваща дейностите осигуряване на благоприятна жизнена среда/свободна подова площ на животните и осигуряване на свободно отглеждане на открито.

От 3 до 21 юли ще се приемат заявления по интервенциите от втория стълб в Кампания 2023 г.
113792
 

Последни материали
Виж
По сметките на 44 227 стопани
Фонд „Земеделие“ преведе близо 600 млн. лв. плащания на площ за 2025
Заявени са разходи за 5,6 млн. евро
В 27 поекта за къси вериги на доставки се включиха 444 фермери
Спасение на диви животни
Отличиха бъдещи ветеринари за спасителни акции при летните пожарите
Дискусия със зърнопроизводителите
Витковски: Проблемът с вредителите идва от сбъркания сеитбооборт
Данни за фитосанитарното състояние на есенниците в страната
Предстоящо
На 9 декември Комисията по бюджети в ЕП ще представи доклада си по МФР 2028-2034
Свързани материали
Виж
Заради мирен протест
Над 16 хил. паунда в помощ на фермери с отнети трактори събраха англичани за 24 часа
Информационна кампания
И във Врачанско ръст на биофермерите – с 34 на сто повече спрямо 2024 г.
Информационна кампания
Семинари за бъдещи биофермери – график и локации през ноември
Третото издание на информационна кампания на МЗХ започва от 7 ноември
Пак ще убеждават фермерите да се захванат с биологично производство
Есенна кампания в България: Близо 39% ръст на засятите площи с рапица
Вижте насоките
Подавате заявления за агроекология и биоземеделие до 30 септември
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини