Начало » Пазари » Зърно

На 2 юни „Сортови семена” организира Ден на пшеницата край Кубрат

Предстоящо
Синор.БГ / 29.05.2023 г.
На 2 юни „Сортови семена” организира Ден на пшеницата край Кубрат

Но 2 юни от 9,30 часа ръководството на „Сортови семена“ Разград организира среща със земеделски стопани и представители на семенарската индустрия в опитните полета на фирмата. Мениджърът Мариела Йорданова е приготвила богата палитра от българска и чужда селекция ечемик, пшеница, тритикале и ръж, така че колегите й да се убедят в качествата на предлаганите семена.

Самата Йорданова е с дългогодишен опит в семепроизводството и зърнопроизводството. За пореден път тя кани колегите си на Ден на пшеницата в Кубрат, което традиционно се провежда през първия петък на месец юни вече 17 години.

По време на открития Ден на пшеницата ще бъде представена селекцията семена на KWS от Агредо и KWS България; селекция Saaten Union от Суммит Агро; селекция на италианската компания Manara, чиито търговски права за България притежава Сембодиа, както и селекциите на LG, Syngenta, Lidea и Добруджанския земеделски институт - Генерал Тошево. Ще бъде обявена и актуалната продуктова листа на „Сортови семена“ за производствен сезон 2023/2024 г.

 “По традиция ще споделим своя опит и практически съвети за отглеждане на културите. Ще направим обзор на развитието на всеки един сорт, наблюдаван през годините, както и в условията на настоящата стопанска година, която е много предизвикателна. Ще дадем препоръки за отглеждане на различните сортове според сортовата им характеристика, както и съвети за избор на сортов състав в стопанството”, посочи Йорданова, изпълнителен директор на “Сортови семена” Разград.

Сред темите, които ще бъдат включени по време на събитието, са пазарната обстановка в сектор Зърнопроизводство, агрометеорологичната обстановка, анализ на развитието на есенните култури към момента и прогнози за жътвената кампания.

Мариела Йорданова: “Следвайки вижданията на компанията за устойчиво земеделие и производство на чиста и здравословна храна и в контекста на стратегията “От фермата до трапезата”, по време на събитието ще обявим официално и нова марка продукти на нашата компания - козе и овче кисело мляко и сирене от животновъдната ни ферма с мандра“.

Всички участници в открития Ден на пшеницата ще участват в Томбола с атрактивни награди - традиционни и нови продукти от портфолиото на “Сортови семена”. Като комплимент ще получат продукти от козе и овче мляко.

Ден на пшеницата 2023 ще се проведе в опитното поле в землището на град Кубрат (по пътя Кубрат-Русе, срещу стопанството на "Сортови семена").

На 2 юни „Сортови семена” организира Ден на пшеницата край Кубрат
10069
 

Последни материали
Виж
Закупени са и над 600 000 тона пшеница от Черноморския регион и Франция
България е сред доставчиците на над 74 000 тона растителни масла за Египет
Напоителни системи ЕАД вдига капитала
Язовир Чаталка и още три недовършени обекта ще бъдат възстановени за напояване
Заседанието е на 22 септември
Земеделските министри в ЕС обсъждат спорната ОСП 2028-2034 г.
Втора част за плащанията в миналогодишната кампания
Едва 69 млн. лв. са преведени за плодове и зеленчуци през 2024 г.
Димитър Чолаков и приемствеността в семейния агробизнес
Първа част от справката на ДФЗ
Агросекторът получи близо 2 милиарда лева по директните плащания през 2024 г.
Свързани материали
Виж
Танева: Само през 2016 г. в Кубрат са постъпили над 11 млн. лв. субсидия по директните плащания
Прогнози
От агроминистерството нямат притеснения за зърнената реколта
Инициативи
С жътва на ръж в началото на юни се отбелязва втората година от проекта Хляб на мира
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини