Начало » Новини » Страната
27.06.2016 г.

Танева: Само през 2016 г. в Кубрат са постъпили над 11 млн. лв. субсидия по директните плащания

Снимка: МЗХ

През 2016 г. в Община Кубрат постъпиха над 11 млн. лв. субсидия по директните плащания, съобщи министърът на земеделието и храните Десислава Танева пред хора от общината. Заедно с министър-председателя Бойко Борисов, министъра на регионалното развитие и благоустройство Лиляна Павлова и министъра на младежта спорта Красен Кралев Танева  присъства на официалното откриване на спортна зала. Министър Танева допълни, че през стария програмен период по Програмата за развитие на селските райони общината е реализирала общо три  проекта, от които  два  са общински и един за читалище.

„На 1 юли ще приключи общественото обсъждане на Наредбата за мярка 7.2 „Инвестиции в създаването, подобряването или разширяването на всички видове малка по мащаби инфраструктура“ и от септември Вашето общинско ръководство ще може да кандидатства за подкрепа на нови инвестиции за подобряване средата на живот“, заяви министърът. Тя съобщи, че  Националната служба за съвети в земеделието отново ще изготвя безвъзмездно проектите по отворената мярка 6.3 „Стартова помощ за развитие на малки стопанства“.

Десислава Танева пожела нови спортни звезди от града и успех на всички, които са свързани със земеделието.

Премиерът Бойко Борисов също поздрави жителите на град Кубрат за новото съоръжение и пожела просперитет на този край.

Изграждането на многофункционална спортна зала в града е по проект по мярка 321 „Основни услуги за населението и икономиката в селските райони“ от Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) 2007-2013  г. Европейското финансиране е в размер на 3 427 070 лв. Жителите на общината имат възможност да спортуват в новата, висока почти 13 метра, спортна зала.В залата има осигурени възможности за  провеждането състезания по хандбал, волейбол, баскетбол, борба, бокс, спортна гимнастика, акробатика, вдигане на тежести и тенис на маса. Към залата са изградени и необходимите допълнителни помещения, като съблекални, за спортистите. Трибуните на спортния  комплекс са разчетени за 470 зрители.

Танева: Само през 2016 г. в Кубрат са постъпили над 11 млн. лв. субсидия по директните плащания
4940
 

Последни материали
Виж
Априлските мразове са намалили с 10 до 30% реколтата
Беритбата на маслодайна роза ще започне след 15 май на цена 4 лв./кг
Агростатистика
Цели 69% е неплатената работна ръка в семейните ферми
При зърното от началото на сезона спадът надхвърли 6 милиона тона
Украйна сви износа на селскостопански продукти през април на годишна база
Близо 30 килограма риба без документи е заловена край Дългопол
Пресякоха незаконен превоз на над 100 килограма калкан в Добричко
Доклад на Синор.БГ
Какво се случи в земеделието през седмицата
Преработените количества мляко растат стабилно през последните години
МЗХ ще продължи подкрепата за производителите на традиционни продукти
Свързани материали
Виж
Предстоящо
На 2 юни „Сортови семена” организира Ден на пшеницата край Кубрат
Прогнози
От агроминистерството нямат притеснения за зърнената реколта
Инициативи
С жътва на ръж в началото на юни се отбелязва втората година от проекта Хляб на мира
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини