Начало » Новини » Страната

Точно преди Великден фермерите се обединяват в Българска аграрна камара

Днес е учредителното събрание
Синор.БГ / 13.04.2023 г.
Точно преди Великден фермерите се обединяват в Българска аграрна камара

sinor.bg

На Велики четвъртък, от 16 часа в Парк хотел „Арбанаси” до Велико Търново ще се проведе учредителното събрание на Българската аграрна камара, съобщават организаторите. След днешното събрание ще бъдат обявени и съюзите и асоциациите, които се обединят в новата структура. Домакин на събранието и подготвителните работни срещи до този момент е Национална овцевъдна и козевъдна асоциация.

Първите опити за обединението

Аграрната камара ще представлява България в семейството на европейската конфедерация на браншовите организации в селското стопанство „Копа Коджека”  – най-влиятелната организация на фермерите и техните кооперативи в Европейския съюз. В нея на този етап ще членуват над 8 000 производители от всички сектори и подсектори на селското стопанство у нас.

До учредяването на камарата се стигна след три поредни срещи, на които организациите на производителите от селското стопанство дискутираха критерии за представителност, вариантите за разрешаване на спорове вътре в даден сектор, на междусекторно и на национално ниво, както и разработването на  краткосрочни и дългосрочни политики  за развитие на отрасъла.

Троловете си действаха срещу реалното обединение

На предстоящата учредителна срещата в Арбанаси ще бъде приет устав на Аграрната камара ще бъдат избрани управителни органи. На събитието е поканен да присъства и заместник-министърът на земеделието Крум Неделков, както и представители на  Тракийския университет в Стара Загора и Аграрния университет в Пловдив.

Точно преди Великден фермерите се обединяват в Българска аграрна камара
10008
 

Последни материали
Виж
Агрометеорологична прогноза за периода 28 февруари – 6 март 2026 година
Топлото време ще досъбуди есенниците, съществени валежи не се очакват
Открита е сериозна корупционна практика
Премиерът: Получихме сигнал от министър Христанов, свързан с националната сигурност
Искане към служебния екип на МЗХ
НОКА: Крайният срок за инвестиционните проекти да се удължи поне с 15 дни
Останалите 300 000 тона вече се намират в митнически складове в страната
Турция ще внесе само 50 000 тона от закупената на търг фуражна царевица
Очакват се кадрови промени
МЗХ се отваря към разследващи журналисти и граждани с въпроси
Проблем, заложен през 2025 г.
МЗХ ще решава казуси с неплатени субсидии по обвързаната подкрепа
Свързани материали
Виж
Фермери от 15 организации учеридиха Българска аграрна камара
Важна среща за създаване на Българската арарна камара
Браншовият закон ще се дискутира на 31 януари в Арбанаси
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини