Начало » Новини » Страната

Веселина Ралчева с наградата за „Лауреат БИОФАКТОР“

Конференция на биологичните производители
Синор.БГ / 24.02.2023 г.
Веселина Ралчева с наградата  за „Лауреат БИОФАКТОР“

Снимка: Министерство на земеделието

Дългогодишната производителка на биологичен розов цвят и розово масло Веселина Ралчева, която е член на  Управителния съвет на Българската асоциация „Биопродукти”, беше удостоена днес с наградата „Лауреат БИОФАКТОР“, връчена й от заместник-министъра на земеделието Георги Събев. Призът се дава от Висшето училище по агробизнес и развитие на регионите и се проведе в рамките на традиционното изложение АГРА 2023.

Пред цялата общност на биологичните производители зам. министърът съобщи, че в Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони е предвиден достатъчен финансов ресурс за биологичното производство. Над 350 млн. евро са отделени за производството, 35 млн. евро за инвестициите в земеделските стопанства и 40 млн. евро за преработката.

Пред националната конференция „Биологичното производство в България. Нов програмен период, нов план за действие, нови надежди“ Събев се обърна към представителите на браншовите организации, като посочи, че важна роля ще има и Планът за развитие на биологично земеделие у нас, който е обсъждан няколко пъти с представители на сектора и работата по него продължава.

„В лицето на Министерството на земеделието имате партньор  и ще  подчертая, че обратната връзка, която получаваме от вас при провежданите срещи и тематични конференции, е важна за развитието на биологичното производство у нас.“, каза  още заместник-министър Събев. И уточни, че министерството чрез различни инициативи подкрепя сектора. „Радвам се, че страната ни беше представена на високо ниво на Международното изложение за биохрани „Биофах“ в Германия. Това е мотивиращо, тъй като по този начин родните производители и преработватели стигат до нови пазари. Вярвам, че това ще продължи и в бъдеще“, обобщи заместник-министърът.

Веселина Ралчева с наградата  за „Лауреат БИОФАКТОР“
6106
 

Последни материали
Виж
Полезни съвети
Пикиране на разсада без стрес: кога е най-благоприятното време
Поскъпването на горива и торове отказва производители и бави засаждането
Първите родни оранжерийни краставици излизат на пазара преди Великден
При множество проверки за 3 години са издавани протоколи и актове
Установиха незаконна сеч и незаконно застрояване в курорт край Варна
Христанов в парламента
Наполовина по-ниско изискване за 2026 г.: 1750 кг мляко за субсидии
БАБХ
Държавата засилва контрола върху кланиците и транспорта на животните
Преди Кампания 2025
След сигнали БАБХ ще възстанови достъпа на ветеринарите до ВЕТис
Свързани материали
Виж
Наградата „Еврика“ за млад фермер получи Митко Иванов
Обявени са победителите в 8-ата награда за иновации за жени фермери
Коджека отличи 11 водещи кооператива на 6-ото Европейски награди за кооперативни иновации
Финансовият стимул ще е за екологична устойчивост
Търговската верига Теско ще награди с 9,5 млн. паунда над 400 британски фермери
Кампания „Най-богатата страна в света“
Испания присъди наградити за най-добрите сирена за 2025
Отличиха инж. Иван Ризов като „Лесовъд на годината“ за 2024 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини