Начало » Новини » Страната

България ще призове Европейската комисия за извънредни мерки срещу смущения на пазара при внос от Украйна

Предстоящото заседание на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство
Синор.БГ / 21.09.2022 г.
България ще призове Европейската комисия за извънредни мерки срещу смущения на пазара при внос от Украйна

Кабинетът одобри позицията на Република България за предстоящото заседание на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство, което ще се проведе на 26 септември 2022 г. в гр. Брюксел, Кралство Белгия.

В рамките на заседанието се очаква Комисията, в присъствието на украинския министър на земеделието, да представи информация относно състояние на производството и логистиката в Украйна и връзките с Европейския съюз, след което министрите ще проведат обмен на мнения на база на предварително формулирани от Чешкото председателство въпроси.

Република България ще призове Европейската комисия да обърне специално внимание на ситуацията на пазара в страната, в резултат на прилагането на Споразумението за асоцииране между Европейския съюз и Украйна, и да приложи всички възможни инструменти, в т.ч. прилагането на чл. 219 за извънредни мерки срещу смущения на пазара, описани в Регламент (ЕС) 1308/2013 за установяване на обща организация на пазарите на селскостопански продукти.

По отношение на „Коридорите за солидарността“ Република България приветства Плана за действие между Европейския съюз и Украйна и ясните послания от приетите Заключения на Европейския съвет във връзка с прилагането на Плана и продоволствената сигурност в световен мащаб.

Отново в точки „Други въпроси“ се очаква Комисията да представи на министрите информация относно селскостопанските аспекти на преразглеждането на Директивата за емисиите от промишлеността.

България ще призове Европейската комисия за извънредни мерки срещу смущения на пазара при внос от Украйна
6164
 

Последни материали
Виж
Създаден е EURice Alliance – новият алианс на страните производителки на ориз в ЕС
Дини и картофи поевтиняха с над 10%
Годишна инфлация 5,3%! Краставици и пипер най-силно поскъпнаха
Мащабна измама със земеделски еврофондове – глоба и забрана за участие
Декларация
Животновъди категорично искат отмяна на ваксинацията по овцете
По-високи субсидии и нови стимули за турските фермери до 2027 г.
БАБХ - фитосанитарен доклад
Тежка суша: Между половин и 1 метър под повърхността на почвата липсва влага
Свързани материали
Виж
Мащабна измама със земеделски еврофондове – глоба и забрана за участие
Неформална среща
Иновациите и зеленият преход – фокус на срещата на земеделските министри на ЕС в Копенхаген
Компенсации заради Меркосур
Урсула фон дер Лайен обяви кампания "Купувайте европейски храни" и мерки за подкрепа на фермерите в ЕС
Изпълнение на Стратегическия план за 2024 г.
Голяма каша с недофинансирането на оперативните групи за мляко, плодове и зеленчуци
МЗХ
ЕК одобри третото изменение на Стратегическия план за българското земеделие
Екология
Растениевъдството без почва за целите на фитосанитарната селекция
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини