Начало » Новини » Страната

Курс за фермери на тема регенеративно земеделие с индивидуални 3 годишни планове

Организира Асоциацията на Българските Но-Тилъри
Синор.БГ / 06.08.2022 г.
Курс за фермери на тема регенеративно земеделие с индивидуални 3 годишни планове

Асоциацията на Българските Но-Тилъри (АБНТ) стана партньор на Европейския Институт за Технологии и Иновации - EIT Food, за да помогне в трансформацията на български земеделци и стопанства към Регенеративно Земеделие. Революцията на Регенеративното Земеделие е обучителен проект, който цели да трансформира мисленето на професионални земеделци, а впоследствие и техните стопанства по системата на регенеративното земеделие. Участието в проекта на земеделци е безвъзмездно и спонсорирано от EIT Food.

Земеделци могат да кандидатстват до 19-ти Август, а обучението ще се проведе между 20 и 30 Септември. Тук може да заявите участие в обучението!

По време на курса ще се селектират най-мотивираните и решителни земеделци, на които ще се обърне индивидуално внимание. Ще се изготвят индивидуални 3 годишни планове за трансформация на техните стопанства по методологията на Регенеративното Земеделие. Ще се вземат почвени проби в началото и края на всяка година. Ще се осигури индивидуална подкрепа и консултиране от регенеративни агрономи и земеделци от България и чужбина през този тригодишен период.

Ползите от Регенеративното Земеделие:

Регенеративното Земеделие се практикува успешно на големи площи, като спира почвената ерозия, връща биоразнообразието и естественото почвено плодородие. Този тип земеделие е устойчиво по време на суша и произвежда нормални, дори по-високи добиви питателна храна с вкус и по-добри хранителни стойности. 

Регенеративното Земеделие дава реален шанс за трансформация на унищожителните конвенционални методи за земеделие и връщане баланса в екосистемите на 1/3 от земната територия, която се използва за земеделски цели. Подобрява въздуха, водата и спомага за абсорбирането на въглеродния диоксид от вздуха, вкарването и задържането му в почвата, където е полезен и където му е мястото. 

Курс за фермери на тема регенеративно земеделие с индивидуални 3 годишни планове
5868
 

Последни материали
Виж
Предстоящо
Първи празник на лютеницата в Първомай - на 4 октомври
Сезонните прегледи поскъпват повече от годишните
Нов скок в таксите за земеделската техника – до 3 пъти по-скъпи прегледи
Решения
На 17 септември ще бъде обявена структурата на Националния борд по водите
Собственик на „Брягово милк“ ЕООД
Александър Алексиев: Масовата ваксинация ще унищожи гръбнака на овцевъдството
Чудо няма да стане
Симеон Караколев: Всеки ден имаме заразено стадо. Докога?
Последните търгове са за имоти в Силистра, Търговище, Кюстендил
Държавата пуска на търг земя от бившите кооперативи – без ограничения за купувачи
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини