Начало » Новини » Света

Заместник-министър Крум Неделков проведе редица срещи на Международния животновъден салон във Франция

Синор.БГ / 08.10.2021 г.
Заместник-министър Крум Неделков проведе редица срещи на Международния животновъден салон във Франция

Трийстото юбилейно издание на Международния животновъден салон се провежда в периода от 5 до 8 октомври 2021 г. и събира елита на политическата и професионалната земеделска общност на Франция. На него се представят най добрите производствени и репродуктивни практики в животновъдството.

Заместник-министърът на земеделието, храните и горите доц. д-р Крум Неделков  посети Международния животновъден салон в гр. Клермон-Феран, Франция. В рамките на работната си визита той проведе срещи с Урвана Керек, съветник по животновъдство, хуманно отношение към животните на министъра на земеделието и храните (МЗХ) на Франция и Брюно Ферейра – главен директор на ГД „Прехрана“ на МЗХ на Франция. Те обсъдиха теми от областта на животновъдството. Сред поставените въпроси бяха здравеопазването и хуманното отношение към животните и организацията на ветеринарномедицинското обслужване. По време на срещата се обмениха мнения и за  стратегията и политиката за намаляване разхищението на храни.

Доц. д-р Неделков участва и в дискусия, посветена на  законодателството на Франция за балансиране на търговските отношения в селското стопанство. Той присъства и на конференцията на високо равнище на тема: „Животновъдството в сърцето на Европа“ с участието на Жулиен Денорманди, министър на земеделието и храните на Франция, френски евродепутати и народни представители от Националното събрание на Франция. В рамките на посещението си, заместник-министърът се срещна с български фермери, посетители на салона.

В рамките на визитата си, заместник-министър Неделков се срещна и с Гонзало Канталпиедра – Ижар, изследовател в Националния институт за изследвания в земеделието, храните и околната среда /INRAE/. Двамата обсъдиха в детайли двустранни научни работни проекти, които са насочени към подобряване методите на хранене и повишаване продуктивността при животните. 

Заместник-министър Крум Неделков проведе редица срещи на Международния животновъден салон във Франция
6193
 

Последни материали
Виж
Оптимално време за сеитба на разсада
В ЕС нивите струват 15 224 евро/ха, у нас 8 679
Евростат: България е с евтина земеделска земя и със скъп наем
Писмо
Остър сигнал до Еврокомисията: овощари и градинари срещу неравното субсидиране
Работна група ще хармонизира контрола в ЕС
Брюксел засилва проверките на вноса заради безопасността на храните
Люцерна „Доброджея“ – семена, подготвени за успех дори при трудни условия
Copa и Cogeca приветстват сключването на споразумението за свободна търговия между ЕС и Индия
Свързани материали
Виж
На 21 и 22 февруари
Годишна среща на месодайния бранш събира фермери и експерти в Старосел
Председател на Браншовата камара на месодайното животновъдство
Иван Венински: Българите ще предпочетат родното месо пред вноса от Меркосур
Сравнение между 2023 и 2025 г.
Фалитите в животновъдството промениха ставките за оцелелите в бизнеса
Ръст на цените е регистриран в почти всички основни групи култури
Икономически сметки за селското стопанство - 2025 година
Статистика
Спад при всички животни, дори в свиневъдството
Турция инвестира 54,5 млн евро в защита на местните породи и развитие на животновъдството
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини