Начало » Новини » Коментари
24.06.2021 г.

Първа атака с компромати срещу новия шеф на фонд „Земеделие”

Предизборно
Първа атака с компромати срещу новия шеф на фонд „Земеделие”

снимка: Министерски съвет

Подобно на министъра на регионалното строителство и благоустройството Виолета Комитова, която в продължение на две седмици анализираше наследството на предишната власт, преди да обяви посоките си за работа, новоназначеният изпълнителен директор на фонд „Земеделие” Борис Михайлов е в същата позиция. Втора седмица след назначението си той провежда ревизорска проверка на отчетите за цялостната работа на Разплащателната агенция, за да се ориентира точно в причините, довели до огромното забавяне в одобрението на проектите по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР).

Действията на служебния кабинет

Тук обаче се намесват „калинките” във фонда, които очевидно са информирали кукловодите си накъде върви инспекцията, защото в разгара на предизборната си кампания от партия ГЕРБ спешно организираха вчера пресконференция, предприемайки компроматна война срещу Михайлов, което никога досега не е случвало срещу политически опоненти. Пред медиите Тома Биков от ГЕРБ съобщи как през 2008 г. прокуратурата започнала съдебно дирене срещу престъпна група за източване на 15 млн. лв. от ДДС, в която участвал и сегашният шеф на фонда.

На извънредна пресконференция, организирана в Министерския съвет, говорителят на служебното правителство Антон Кутев съобщи, че новоназначеният директор на фонд „Земеделие” е оправдан по всички обвинения още през 2008 г., което много добре се знае от представителит на ГЕРБ. Още повече, че тогава Михайлов е осъдил прокуратурата да му изплати обезщетение в размер на десетки хиляди лева заради нарушен имидж, съобщиха от фонд "Земеделие".

Пред журналисти вчера бяха показани и документи, доказващи невинността на новия шеф на фонд „Земеделие” плюс свидетелството му за съдимост.

Предизборната активност на предишната власт

Самият Михайлов заяви, как „през 2008 година се опитах да намаля корупцията в данъчната система и благодарение на това бях атакуван. Днес, когато се опитвам да намаля корупционните схеми във фонд “Земеделие“, отново ме атакуват и ми нанасят репутационна щета”.

По повод изнесената информация от представителите на ГЕРБ  Борис Михайлов заяви, че ще потърси правата чрез съда.

Първа атака с компромати срещу новия шеф на фонд „Земеделие”
10778
 

Последни материали
Виж
През първите 5 месеца на годината спрямо същия период на миналата
ЕС вдигна износа на свинско за трети страни с близо 2 на сто
Въпреки неблагоприятното въздействие на дъждовете през юли и август
В Германия очакват ръст от над 20 на сто на реколтата от пшеница
Пострадалият е настанен за лечение в болница без опасност за живота
Теле блъсна моторист при движение по третокласен път в Хасковско
Дерогация разрешава ваксинация вместо евтаназия за генетично ценни стада
БАБХ следва сляпо европейския регламент в борбата с шарката по овцете
При слънчогледа положението е малко по-добро, но добивите са слаби
Сушата през юни и юли провали реколтата от царевица в Монтанско
Агрометеорологична прогноза за периода 15-22 август 2025 година
Недостатъчните валежи ще налагат увеличаване на поливането
Свързани материали
Виж
Парламентът в Атина ще ги разследва
Европейската прокуратура разкри двама гръцки министри източвали агро фондове
Прокуратурата извърши претърсване в Министерство на земеделието и храните
В Гърция разследват държавни служители за измама със субсидии за пасища и животни
Общинският кмет вече отмени заповедта си за прочистване на района
Дадоха на прокуратурата сеч край Сухиндол за изграждане на фотоволтаици
Италия
Конфискуваха 9,6 млн. евро и 12 арестувани за измама с Организация на земеделски производители
В Гърция 100 животновъда отиват на съд за измама със субсидии за пасища
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини