Начало » Новини » Страната

Фермерският пазар на 24 март е посветен на жените в земеделието

Фестивал Произведено във фермата
Синор.БГ / 23.03.2021 г.
Фермерският пазар на 24 март е посветен на жените в земеделието

sinor

Ако често посещавате фермерския пазар „Произведено във фермата“ пред министерството на земеделието в София, сигурно сте забелязали, че жените там са мнозинство - повече от 80 процента. Дори когато виждате мъже зад щанда, бъдете сигурни –  зад тях стои жена с неотменима помощ и вдъхновение.

Тези фермерки идват в столицата от малки градове и села в отдалечени части от страната и са едни от малкото, които крепят бизнеса в планинските райони. И успяват! А резултатите можете да опитате фермерския пазар.

Затова и следващото издание на Фермерския фестивал, което ще се проведе на 24 март от 10 до 18 часа, ще посвети един час на обяд - между 12 и 13 часа с поздрав към дамите в агробизнеса.

А ако не можете тогава, елате по което време на деня ви е удобно - до 18 часа в сряда. Ще можете да поговорите с тях – макар и през маски и от разстояние, за да научите повече за техните делници и празници, успехи и малки разочарования, мечти. И разбира се, да си вземете нещо от тяхната продукция.

Една от постоянните изложителки - Денка Георгиева от Брацигово

Денят на тези жени е много по-дълъг от обичайното работно време - те са на крак от ранни зори до късна вечер. Гледат животни, квасят мляко, правят сирене и кашкавал, месят хляб и сладкиши, варят лютеници и сладка, майсторят бижута или натурална козметика. Зад усмивките им на пазара няма да усетите, че те работят в един от най-тежките сектори на производството – земеделието и производството на храни! Но намират и време за местното читалище, за плетка и шев, за занимания с децата и внуците, за хоби като народни танци или каране на колело сред природата.

С подкрепата на Българския фонд за жените по техния конкурс за 8 март и Фондация „Биоселена”, организатор на Фермерския фестивал Ива Тончева и Георги Стоянов работят по клипове с истории на жени от пазара, за да надникнат в тяхното всекидневие.

Фермерският пазар на 24 март е посветен на жените в земеделието
7002
 

Последни материали
Виж
ФАО обяви 16 ноември за Международен ден на средиземноморската диета
Плащания - до 12:30 часа на 30 декември
От 30 декември до 5 януари НАП спира някои електронни услуги
Към днешна дата 450 233 животни са умъртвени
Актуализирани данни за развитието на шарката по овцете и козите в Гърция
Обзор на годината
Ноеобузданото поскъпване на храните през 2025-та е само прелюдия към нов ценови шок
Отговор на въпрос за спорни фирми изпълнители
Г. Тахов: Обществените поръчки за близо 250 млн. лв. на „Напоителни системи“ са изрядни
Практики през есента
Кората на младите ябълки се напуква – ето как да спасим дърветата
Свързани материали
Виж
След протестите в Брюксел
ЕК отложи подписването на споразумението с Меркосур за януари
Управителен съвет на ДФЗ
Бюджетът за изложения набъбна до 3,890 милиона лева
Всяка сряда
Доживяхме да видим опашки пред щандовете на фермерския пазар в София
Предстоящо
От 25 до 27 юли в Бургас отново се организира фермерско изложение
БФС
На 11 и 12 юли във Варна ще има фермерско изложение
В София тех парк
Фермерски продукти се предлагат на Фестива „Ало, Космос“ в София
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини