Начало » Важно за фермера » Гори и екология

Призът Лесовъд на годината получи д-р инж. Анна Петракиева

Синор.БГ / 17.12.2020 г.
Призът Лесовъд на годината получи д-р инж. Анна Петракиева

Зам.-министърът на земеделието, храните и горите Атанас Добрев, изпълнителният директор на Изпълнителна агенция по горите - инж. Мирослав Маринов и проф. д-р Иван Палигоров, председател на Съюза на лесовъдите в България, наградиха носителите на традиционните отличия "Лесовъд на годината" и "Служител по контрола" за 2019 г.

Тази година обичайният дневен ред и на традиционното връчване на награди на отличените лесовъди и служители по контрола беше променен. Традицията обаче  продължи и въпреки, че не се проведе тържествена церемония пред лесовъдската колегия, носители на наградите на Съюза на лесовъдите и Изпълнителна агенция по горите бяха определени. Днес, те получиха своите отличия: грамоти от името министъра на земеделието, храните и горите г-жа Десислава Танева, грамоти и плакети на Изпълнителна агенция по горите и Съюза на лесовъдите в България по време на официална церемония в сградата на МЗХГ, при стриктно спазване на противоепидемичните мерки.

Призът „Лесовъд на годината“ получи д-р инж. Анна Петракиева - директор на ДПП "Витоша". Високата оценка е присъдена за професионалното отношение и новаторски идеи в работата с подрастващите и широката общественост в страната. Нейни подгласници са инж. Евгения Христова - директор на ДГС Мездра, инж. Исмаил Моллов - директор на ДЛС Дикчан - с. Сатовча, инж. Емил Войводов - директор на ДГС Ардино. Награда за   „За цялостен лесовъдски принос” се присъжда на инж. Симеон Ефремов – директор на ДГС Сандански -  ЮЗДП - Благоевград. Награда „За значителен принос за популяризиране и повишаване на имиджа на лесовъдската професия“ се присъжда на доц. д-р инж. Янчо Найденов. Трима горски инспектори се откроиха сред номинациите за “Служител по контрола върху дейностите по опазване на горските територии”. С първо място е отличен Красимир Кайряков – горски инспектор от РДГ Берковица, второ място – Благой Ташков – РДГ Пловдив, 3-то място  – Цветелин  Павлов от РДГ Ловеч.

Призът Лесовъд на годината получи д-р инж. Анна Петракиева
10112
 

Последни материали
Виж
Още от 2026 г.
Европарламентът предлага 5000 евро за дребните фермери и еко облекчения
Добри цени и стабилно търсене на черен пипер и канела
Вижте конкретните предложения!
ЕП прие позиция за опростяване на Общата селскостопанска политика
Съвети
Пукнатини по кората на овощните дървета – причини и лечение
Решения на МС
Увеличават такси, свързани с пожарната безопасност
Важно!
Земеделците искат обявяването на сондажите да се удължи до 2033 г.
Свързани материали
Виж
Обучават горските по лесовъдство
На добър път!
В навечерието на 24 май бяха връчени дипломите в Лекотехническия университет
Лесотехнически университет
Научен екип подготви стандарт за улично озеленяване
Отличиха инж. Иван Ризов като „Лесовъд на годината“ за 2024 г.
До 13 април ще продължат честванията на 100-годишния юбилей на лесовъдите и горските служители
С почит пред мемориала на загиналите лесовъди започват събитията по повод 100 години Седмица на гората
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини