Немските фермери призовават за бързи решения от триалозите относно реформата на ОСП след 2020 г. съобщават в последния бюлетин за ОСП 2021-2027. Йоаким Руквид, президент на Асоциацията на фермерите в Германия, изрази силно недоволство и неразбиране от изказването на зам.-председателя на Комисията Франс Тимерманс (направено по време на първия триалог за реформата на ОСП, проведен на 10 ноември), че нито предложението за компромис на Европейския парламент (ЕП), нито предложението за компромис на Съвета включват в достатъчна степен целите на стратегиите „От фермата до трапезата“ и за Биоразнообразието. „Ние сме на напълно противоположно мнение“ заяви Руквид и допълни, че „няма как г-н Тимерманс да има такова мнение, тъй като в неговите задължения влиза да се приеме резултата от проведената тристранна среща между съ-законодателите“ (Комисията, Съвета и ЕП).
Руквид се възпротиви срещу изказванията на някои немски политици и активисти, че новата ОСП е „стъпка назад“. Той подчерта, че задачата на тристранните срещи е да се намери компромис между позициите на ЕП и Съвета. Немските фермери се надяват да бъдат постигнати бързи решения на предстоящите триалози, за да планират своята дейност, както и на „значително опростяване на ОСП“. „Нашите семейства, които се занимават със селско стопанство, имат нужда от стабилност и сигурност“, заяви той.
Това означава постигане на окончателно споразумение за реформата на ОСП през първото тримесечие на 2021 год., което да води към новата ОСП, в сила от 1 януари 2023 год. Следващият триалог за реформата на ОСП е предвиден да бъде на 27 ноември. Очакванията са след това, Комисията по селско стопанство на ЕП да потвърди постигнатата договореност на 30 ноември, точно преди провеждане на пленарната сесия на ЕП на 14-17 декември.
Руквид изказа недоволство и от обстоятелството, че няма представена оценка на въздействието за двете стратегии ( „От фермата до трапезата“ и за Биоразнообразието), които бяха публикувани по-рано през годината, като подчерта, че е необходимо да се докаже ефектът от тези стратегии в бъдеще, както и да се осигури продоволствената сигурност. Той смята, че е необходимо да се пристъпи към намаление на употребата на препарати за растителна защита, но това трябва да се прави само на базата на научни изследвания и доказателства. „Не може де се поставят на риск реколтите, както и да се застрашава безопасността на храните“.
Според Руквид „ОСП трябва да стане по-екологична политика и ще стане“, но призова за реализъм. Немската асоциация на фермерите заявява „ясно да“ на еко-схемите по Първи стълб, но тези схеми трябва да се прилагат в целия ЕС и мерките трябва да са интегрирани с производството, вместо (например) да налагат изкуствено изваждане на земи. Руквид настоя новата законодателна рамка на ОСП след 2020 год. да ориентира политиката към пазара.