Начало » Новини » Света

Лукашенко влезе в тройката на млекопроизводителите в Русия и Беларус

Със 137 000 тона от млечните ферми на 8 компании от неговия холдинг
Синор.БГ / 22.09.2020 г.
Лукашенко влезе в тройката на млекопроизводителите в Русия и Беларус

„Агропромишленият холдинг за управление на дейностите на президента на Република Беларус” зае челното място в производството на мляко в страната, а по данни на местното издание „Утрешният ден на твоята страна” е в тройката и на най-големите производители на суровината на обединения пазар на Русия и Беларус. В холдинга влизат 10 компании, от които 8 притежават млечни ферми. От тях 5 са в списъка за миналата година на най-ефективните производители на сурово мляко в Беларус със среден млеконадой от 6 хил. литра на крава. През 2019 г. компаниите от холдинга са произвели 137 хил. тона мляко. Само Групата компании „ЕкоНива” на германския бизнесмен Шефан Дюр с колосалните 759 хил. тона и „Агрокомплекс Ткачов” на наследниците на едноименния основател (сред които е и бившият министър на селското стопанство на Русия Александър Ткачов) с 271 хил. тона изпреварват предприятията на Лукашенко по производство на мляко на общия пазар на Русия и Беларус. Зад холдинга на белоруския президент остават големи компании като татарстанската „Червеният изток” със 129,1 хил. тона и „Ак Барс” със 125 хил. тона.

„ЕкоНива” е дъщерно предприятие на германската Ekosem-Agrar, а Дюр започна да инвестира в руското селско стопанство през 2002 г. Предприятията в групата обработват над 460 хил. хектара в Русия, а освен с мляко се занимават с производството на месо, растениевъдство и семена. „ЕкоНива” е и сред големите вносители на селскостопанска техника на руския пазар.

Колкото до бившия министър Александър Ткачов, именно през периода на неговото управление начело на ведомството борбата с доставките на храни от Беларус бе най-активна. „Агрокомплекс Ткачов” се състои от около 60 предприятия и разполага с поземлен фонд от над 620 хил. хектара. Освен мляко холдингът произвеждат сирена и зарежда 700 търговски обекта на територията на Южния и Севернокавказкия федерални окръзи.

Лукашенко влезе в тройката на млекопроизводителите в Русия и Беларус
13672
 

Последни материали
Виж
Данни на Евростат
Стойността на селскостопанската продукция в ЕС е намаляла с 0,9% през 2024 г.
След скандала за измами
Атина представи на комисаря Хансен нова система за аграрни плащания
Компанията призовава за открит диалог по CBAM механизма на ЕС за корекции на въглеродни емисии
Агрополихим инвестира в устойчиво производство с нова доставка на нисковъглероден „син“ амоняк
Важно е да се знае
Ползи от засаждането на чесън между ягодите
ЦОР
Евродоклад с важни препоръки за здравословно отглеждане на свине
Закупени са 60 000 тона с доставка до 10 март 2026 година
Фуражната пшеница поскъпна на международния търг в Южна Корея
Свързани материали
Виж
Заявления се подават през 1-15 октомври
Организации на млекопроизводители кандидатстват за финансиране по оперативни програми
Регулиране на пазара и справедливи цени
Съставките на „зелената сделка“, как да избегнем катастрофата в земеделието
На фона на спада в изкупните цени на млякото и високите на кравите за клане
Млекопроизводителите във Великобритания са намалели с близо 5 на сто за година
Само за покриване на загубите от спада в изкупните цени
Млекопроизводителите в Литва се нуждаят от 40 милиона евро за 6 месеца
Ръстът в себестойността на млякото изяжда повишаването на изкупните цени
Оцеляването на млекопроизводителите в Европа е под сериозна заплаха
Заради недостатъчна подкрепа от ЕС
Латвия субсидира млекопроизводителите със 7 милиона евро
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини