Начало » Важно за фермера » Пчеларство

От днес до 31 август пчеларите отчитат разходи и подават заявки за плащане по НПП

Изисква се регистрация като земеделски стопанин и актуална информация за пчелините
Синор.БГ / 14.07.2020 г.
От днес до 31 август пчеларите отчитат разходи и подават заявки за плащане по НПП

От днес всеки бенефициент, сключил договор с Държавен фонд „Земеделие“ по мерките от Националната програма по пчеларство (НПП) за периода 2020-2022 г., може да отчете разходите си и да подаде заявление за плащане.

В полза на пчеларите от прием 2020 г. по Националната програма по пчеларство крайният срок за извършаване на тези дейности бе удължен до 31 август за финансовата 2020 г. В Държавен вестник, бр. 59 от 3 юли 2020 г., са обнародвани промените в Наредба № 10 от 13 декември 2019 г. за условията и реда за прилагане на мерките от НПП 2020-2022 г.

Отчитането на дейностите, насочени към сдружения, групи и организации на производители на пчелен мед, ще се извършва в централно управление на ДФЗ – в „Разплащателна агенция”, ул. „Гусла“ № 3. По всички останали мерки заявки за плащане се подават в областните дирекции на ДФЗ.

За всяка от посочените в договора дейности от мерките на НПП може да бъде подадено отделно заявление за плащане. Важно изискване е кандидатът да има валидна регистрация като земеделски стопанин в специалния регистър на министерството на земеделието, храните и горите за тази цел, да е подал актуална информация за пчелините и броя на пчелните семейства в регистъра на пчелините, воден от Българската агенция за безопасност на храните, да няма задължения към държавния бюджет и да не е осъждан.

Образци на заявленията за плащане и информация за особеностите по окомплектоване на документите могат да бъдат намерени на официалния уебсайт на ДФЗ.

От днес до 31 август пчеларите отчитат разходи и подават заявки за плащане по НПП
20970
 

Последни материали
Виж
Напояване
Помпената станция на „Пясъчник“ ще бъде готова още през 2026 г.
Продължение
Кога и как да атакуваме насекомите – ключ към успеха
Тази грешка съсипва разсада домати
Експресна предварителна оценка
НСИ: Годишната инфрация през март вероятно ще удари 3,9 процента
Кампания 2026: Обиколка в 6 града разяснява новите правила за субсидиите
Черната златка - интегриран план за защита на костилковите култури
Свързани материали
Виж
Кампания 2026: Обиколка в 6 града разяснява новите правила за субсидиите
ДФЗ преведе днес още над 2 милиона евро по интервенции за Кампания 2025
Срещи с бранша
Фермери от Видинско ще бъдат информирани за Кампанията по директните плащания
Две наредби ще бъдат обнародвани утре
ДФ „Земеделие“ обяви готовност за приемане на заявления за директни плащания
ДФЗ
Фермерите са получили над 12,6 млн. евро за измръзналите градини
ДФЗ
Проверете през профила си в СЕУ защо сте без субсидии за 2025 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини