Начало » Важно за фермера » Пчеларство

Бюджетът по Националната програма по пчеларство за 2020 г. е в размер на 6.4 млн. лв.

Синор.БГ / 06.02.2020 г.
Бюджетът по Националната програма по пчеларство за 2020 г. е в размер на 6.4 млн. лв.

Бюджетът по Националната програма по пчеларство за 2020 г. е в размер на 6.4 млн. лв. Това заяви заместник-министърът на земеделието, храните и горите Янко Иванов при официалното откриване на 18-тото Международно изложение "Пчеларство - 2020". Размерът на средствата, които ще получат пчеларите тази година, е с 35 % повече в сравнение с миналата година. Приемът по мерките ще стартира в края на месец февруари.

Заместник-министър Иванов подчерта, че Министерство на земеделието, храните и горите отдава голямо значение на пчеларството. "Не случайно само то има самостоятелна програма в сектор "Животновъдство", каза още той. По думите му, инициирани са редица инициативи съвместно със сдруженията и съюзите на пчеларите в България." Създадохме Консултативен съвет по Пчеларство, на който съвместно решава проблемите в сектора", уточни заместник-министърът на земеделието, храните и горите.

По отношение на отравянето на пчелните семейства, доц. Иванов посочи, че този проблем е най-осезаем през пролетта, когато започне селскостопанската дейност. "По този повод въведохме стандартна оперативна процедура за вземане на проби. Също така създадохме и лаборатория, като в момента се акредитират методите. Целта е в началото на земеделския сезон да можем да отговорим подобаващо на бранша и нарушителите да бъдат изпратени на съд", подчерта той.

Заместник-министър Иванов съобщи още, че се инициират и обучения на пчеларите в страната във връзка с новостите в сектора.

В изложението тази година участват над 135 фирми, както и представители на 20 държави.Форумът на пчеларите е организиран от Областния пчеларски съюз в Плевен в партньорство с Министерството на земеделието и храните и областната администрация в града. На него  пчеларите от страната и Балканите могат да се  снабдят с всичко необходимо за производство на мед и пчелни продукти.

Изложението ще продължи до 9 февруари включително.

Бюджетът по Националната програма по пчеларство за 2020 г. е в размер на 6.4 млн. лв.
21312
 

Последни материали
Виж
Успешният проект
По-нисък алкохол, по-силен характер: нова ера за родните вина
Отговор на фермерски въпрос
Обезщетенията за пропаднали ниви падат с 50% без застраховка, съобщават от ДФЗ
Според анкета
Организацията „Невидими животни“ с 46 депутата в новия парламент
Според Тел Авив няма доказателства
Киев е сърдит: Израел отново купува от Русия откраднато зърно
БАБХ
Близо тон турски сладкиши без документи са спрени на границата
Важно предупреждение
След 18 часа ДФЗ спира временно достъпа до СЕУ за обновяване
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини