Начало » Новини » Страната

Затварянето на завода на Тьонис блокира продажбите на свине в Германия

Свръхпредлагането на пазара натиска цените
Синор.БГ / 05.07.2020 г.
Затварянето на завода на Тьонис блокира продажбите на свине в Германия

Свиневъдите в Германия не успяват да си продадат прасетата, след като месопреработвателното предприятие на компанията „Тьонис” в окръг Гютерсло бе затворено заради мащабно огнище на коронавирус, съобщи „Ройтерс”. Капацитетът на предприятието е за около 100 хил. прасета седмично, или 14% от преработвателния капацитет на цялата страна, което означава, че около 250 хил. прасета са останали във фермите от средата на юни, въпреки че са достигнали кланично тегло. „Всяка седмица, в която предприятието остава затворено, означава, че 100 хил. прасета остават във фермите, въпреки че са готови за клане. Свиневъдите са жертвите в ситуацията”, оплакаха се от Асоциацията на германските свиневъди.

Над 1500 работници в завода на „Тьонис” се оказаха заразени с коронавирус, като все още няма информация кога той ще започне работа отново. Случаят предизвика сериозен скандал, след като премиерът на провинцията Армин Лашет обвини българските и румънските работници в месокомбината, че са донесли коронавируса от своите страни. Впоследствие журналистически разследвания показаха, че концернът Tönnies е предоставил на работниците помещения, в които не би живял нито един цивилизован германец, като не са били спазени никакви изисквания за ограничаване на евентуално разпространение на коронавируса.

Германия е на първо място в Европейския съюз в отглеждането на свине с пазарен дял от 23%, но през миналия месец бе съобщено за ограничаване на капацитета на кланиците и в Холандия и Франция отново заради заразени служители с коронавирус. Свръхпредлагането на пазара, до което се стигна по този начин, увеличава натиска върху средните цени на живите свине и свинското месо в ЕС.

Затварянето на завода на Тьонис блокира продажбите на свине в Германия
11792
 

Последни материали
Виж
На заседание на Управителния съвет на камарата
Илия Проданов е новият председател на БАК
Ремонти ще има при спешност
Заради липсата на проекти в напояването не са заделени средства в Бюджет 2026
Форум
Близо 100 винарни развиват и регионален туризъм
Договорена е доставката на общо около 200 000 тона през февруари и май
Фуражната царевица поскъпна на търгове в Южна Корея спрямо последния
Обявени са днес
ЕК предлага нови пенсионни схеми за по-адекватни доходи
Информационна кампания
И във Врачанско ръст на биофермерите – с 34 на сто повече спрямо 2024 г.
Свързани материали
Виж
Рапичният скритохоботник обаче е по-разпространен от миналата година
Фермерите в Германия разшириха засетите площи с есенна рапица
IFO: Германският бюджет лъже за нивото на инвестициите
Месото и месните продукти (+9,4%) и живите животни (+7,9%)
Продажни цени на едро в Германия продължават да нарастват
Химическата индустрия в Германия навлиза в дълбока криза през октомври
Вносът бе забранен през януари заради огнище на шап в Бранденбург
Южна Корея отвори пазара си за произведеното в Германия свинско
Форум, организиран от МТСП
Търговски вериги търсят българи от Германия, готови да се завърнат в Родината
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини