Начало » Пазари » Плодове и зеленчуци

Европомощта за месечното съхранение на вино ще бъде 4 стотинки за литър

Фонд „Земеделие”
Синор.БГ / 02.06.2020 г.
Европомощта за месечното съхранение на вино ще бъде 4 стотинки за литър

sinor

Мярката „Кризисно съхранение на вино“ ще подпомага производители в лозаро-винарския сектор през финансовата 2020 г., съобщи министърът на земеделието Десислава Танева. В момента тече общественото обсъждане на промените в Наредба 6 от 2018 г. за условията и реда предоставяне на финансова помощ по Национална програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор за периода 2019 – 2023 г., с който се уреждат условията за прилагане на извънредната мярка. Срокът за обществени консултации е 14-дневен.

Мярката е насочена към винопроизводителите, които поради пандемията от COVID-19 няма да успеят да реализират за търговски цели своята продукция от вино в близките месеци. Мярката представлява предоставяне на финансова помощ за съхранение на бутилирано вино в данъчни складове или на вино в съдове за съхранение в обектите за производство на вино.

Размерът на подпомагане е 0,04 лв. за литър вино за един месец на съхранение, като периодът на съхранение, за който винопроизводителите могат да кандидатстват, е от 4 май до 20 септември 2020 г. Не се допуска извеждане на виното от склад, преди да е изтекъл периодът на съхранение, за който кандидатът по мярката е одобрен и е сключил договор с фонд „Земеделие“ (ДФЗ).

Кандидатите по мярката ще могат да подават заявления в централно управление на фонда. Бюджетът по мярката, периодът на прием и образците на документите за кандидатстване ще бъдат определи със заповед на изпълнителния директор на ДФЗ. Заповедта за прием ще бъде публикувана на електронната страница на ДФЗ до 5 работни дни от обнародването на наредбата.

В случай на недостиг, първоначално обявеният бюджет ще бъде увеличен така, че да удовлетвори всички винопроизводители, одобрени от ДФЗ.

Европомощта за месечното съхранение на вино ще бъде 4 стотинки за литър
16179
 

Последни материали
Виж
На Био Фест бяха припомнени интервенциите за сектора
Георги Тахов връчи приза Биопроизводител на годината на пчеларя Владимир Кънев
80% от средствата ще бъдат гарантирани от държавата
Полша обмисля да подпомогне зърнопроизводителите с евтин заем, вместо със субсидии
Няма да е септември, няма да е есента
Стартирането на първия Магазин за хората се отлага за края на годината
Среща в МЗХ с браншови организации
Започна обсъждане на промени в Закона за собствеността на земята
Жителите на с. Крива бара събират пари
29-годишен фермер влезе в огъня, за да спаси селото си и ... остана без трактор
Закъснели сме
Утре да започне ваксинирането срещу шарка по овце и кози, призова шефът на Съюза на ветеринарите
Свързани материали
Виж
За първи път съобщават защо
Преразглеждат Закона за виното: Нови обсъждания с производители и лозари
Във Видин и Велико Търново са засадени нови 9,5 хектара с емблематичния сорт "Гъмза"
Заместник-министър Янчев: МЗХ подкрепя развитието на научната дейност в лозаро-винарския сектор
Климатични промени
Гроздоберът започна много рано в няколко региона на Франция
Атанас Василев, председател на Националното сдружение на българските лозари
Сложна година и за лозарите – слаба реколта и добиви, които не покриват разходите
Виното за САЩ ще бъде обложено с 15 процента мито
Повишаването на цените е неизбежно при оскъпената суровина и очаквания внос
Ще правим вино от червените сортове грозде след измръзването на белите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини