Начало » Новини » Света

Фермерите се радват на най-голямо доверие от участниците във веригата за производство на храни

Според последно проучване сред потребители от 13 държави в ЕС
Синор.БГ / 22.12.2019 г.
Фермерите се радват на най-голямо доверие от участниците във веригата за производство на храни

Тазгодишното допитване EIT Food TrustTracker, проведено сред 11 хил. потребители от 13 държави-членки на Европейския съюз, открои фермерите като печелещите най-голямо доверие във веригата за производство на храни с 4,78 точки от 7 възможни, съобщи елекронното издание FarmingUK. След тях остават производителите на храни, търговците на дребно и властите. Участниците в допитването смятат, че от посочените категории фермерите и производителите на храни вършат принципно добра работа.

„В момент, когато хората са по-чувствителни откогато и да било по отношение на потребяваните от тях храни и напитки, пред хранителния бранш се разкрива златна възможност да увеличи доверието им по проблемите, разкрити в доклада на EIT Food TrustTracker”, заяви д-р Ена Макрийди, професор по потребителско поведение в университета в британския град Рединг.

Фермерите обаче само отчасти се вслушват в общественото мнение, предоставят информация само донякъде и са само в известна степен честни и откровени, сочат резултатите от допитването. За разлика от тях производителите на храни и властите на практика са глухи за потребителите, предоставят оскъдна информация и не са честни и откровени относно производството на храните.

„Допитването определено е добра новина за фермерите на фона на останалите в сектора, но показва ясно, че ни предстои дълъг път за подобряване на доверието в нашата хранителна система. Тези най-нови резултати потвърждават, че откровенността и честността за случващото се в бранша са решаващият елемент за повишаване на доверието и че останалите участници в него като производителите на храни и търговците на дребно трябва да положат още много усилия, за да бъдат приети като достатъчно честни. Докладът осигурява добри новини и за производителите на храни, показвайки им ясно какво трябва да направят за повишаване на общественото доверие в тях. Виждаме, че според членовете на обществото никой от участниците във веригата за производство на консумирана от тях храна не се вслушва в мнението им и че липсва откритост и честност в дейността им”, коментира Макрийди.

Фермерите се радват на най-голямо доверие от участниците във веригата за производство на храни
10525
 

Последни материали
Виж
Слаб интерес
Само един проект за популяризиране на пчелния мед е подаден през 2025 г.
Бобови, зърнени, кръстоцветни
Сидерати за обогатяване на почвата в лозята
Евростат
Близо 12% от работещите у нас са в риск от бедност
FAO: Деградацията на земята намалява добивите и застрашава милиарди хора
Проектобюджет 2026 г.
При предсрочно връщане на работа парите за майчинство се вдигат от 390 лева на 675 лв.
Персоналът се топи от 65 на 60
Съкращават хора от Службата за съвети в земеделието, за да работят в МЗХ
Свързани материали
Виж
Чрез залесяване на опустошена от пожар местност край самоковско село
ЮЗДП и военновъздушните сили съживяват съвместно гората
Единствено при рапичното масло спадът е доста под 20 на сто
ЕС сви вноса на основните растителни масла през миналия сезон
Темпото изпреварва миналогодишното и средното за последните 5 години
Сеитбата на есенниците и жътвата на царевицата във Франция напредват бързо
Полезни съвети
Как да подобрим почвата в оранжерията през есента
Въпреки влизането в сила на новото търговско споразумение между ЕС и Украйна
Полша запазва ембаргото върху вноса на украинско зърно
Крехко възстановяване на европейското вино през 2025 г. - трудностите остават
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини