Начало » Пазари » Животинска продукция

Санкциите помогнаха на Русия от вносител да се превърне в един от големите доставчици на месо за световния пазар

Русия ще експортира 350 хил. тона месо и през 2019 г.
Синор.БГ / 05.12.2019 г.
Санкциите помогнаха на Русия от вносител да се превърне в един от големите доставчици на месо за световния пазар

Санкциите срещу Русия провокираха руското ембарго върху вноса на селскостопански стоки, в това число на месо и месни продукти от ЕС, САЩ и редица други държави. В крайна сметка губещи се оказаха европейските производители, а Русия не само драстично увеличи вътрешното производство, но и започна да изнася големи количества червени и бели меса и влезе в десетката на най-големите страни експортьори. Руските  производители вече произвеждат толкова много свинско месо, че дори започнаха да изнасят и то големи количества, коментира тези дни информационната агенция Bloomberg. Това звучи доста сензационно, тъй като допреди четири-пет години Русия е заемала второ място в света (след Япония) по внос на свинско месо, например.  

Поскъпване на свинското в Италия...

Националната асоциация по месото (НМА) прогнозира, че през тази година износът на месо от Русия може да надвиши планката от 300 хиляди тона, а като се вземат предвид и месните продукти,обемът на експорта ще скочи да 350 хиляди тона„

През януари-август обемът на износа на месо леко намалява спрямо същия период на миналата година и възлиза на 190,8 хил. тона срещу 193,2 хиляди тона, следва от представянето на Юшин. В същото време намаление на доставките с 8.2% - от 127.6 хил. тона на 117.1 хил. тона се отбелязва само за домашните птици, докато износът на говеждо месо се увеличава с 19.2% до 5.6 хил. тона, свинско - с 11,2% до 60,4 хил. тона, агнешко - с 16,7% до 7,6 хиляди тона.

Цена на свинското месо в Китай...

Според резултатите от януари-октомври Русия е изнесла за Китай 37 хиляди тона карантии и части от трупове за почти 85 милиона долара, като до края на годината доставките могат да се увеличат до 100 милиона долара, прогнозира центърът.

Като цяло за десет месеца износът на птиче месо от Русия за световния пазар нарасна с 40%, до 150 хиляди тона, или 228 милиона долара в стойностно изражение. Според прогнозата на Националния съюз на птицевъдите в края на годината се очаква износът да достигне 200 хил. тона.

Санкциите помогнаха на Русия от вносител да се превърне в един от големите доставчици на месо за световния пазар
15503
 

Последни материали
Виж
Полезни съвети
Какво да засадим след тиквичките
Наредена е готовност на целия състав на Напоителни системи заради времето
Земеделският министър провери състоянието на 2 язовира край Пловдив и Хасково
Без ясно очертана тенденция при цените спрямо предишни процедури
Южна Корея закупи на търгове фуражна царевица и хлебна пшеница
Програма на служебния министър
Първи задачи в МЗХ: Инспекции на „магазините за хората“ и одит на горските предприятия
Доставките за Полша обаче са нараснали до рекординте нива от 2022 година
Слабата миналогодишна реколта натисна износа на малини от Украйна
Квелекс® – гъвкавост в приложението за максимален контрол над плевелите
Свързани материали
Виж
Новите прогнози опровергават слуховете за измръзване на руската реколта
Нови грантове и компенсации за фермерите в Русия от 2026 г.
Загинал е член на екипажа, поданик на Сирия, а други са пострадали
Руски дронове удариха край Украйна граждански кораби за превоз на зърно
Русия планира единна дигитална платформа с изкуствен интелект за агросектора
Русия е отделила над 2 милиарда и 692 милиона евро за преференциални кредити за фермерите
Русия отдели близо 3 милиона евро за геномната селекция в животновъдството за 2025
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини