Начало » Пазари » Животинска продукция

Цената на свинското месо в Китай пое надолу

Тя обаче си остава най-високата в световен мащаб
Синор.БГ / 28.11.2019 г.
Цената на свинското месо в Китай пое надолу

В Европа анализаторите  прогнозират  запазване на положителните ценови тенденции на пазара за свинско месо. Браншовата организация  на германските свиневъди ISN (Interessengemeinschaft der Schweinehalter) преди десетина дни коментира,  че „износът на свинско месо, по-специално за Китай, нараства. Освен това коледният бизнес  заопочва да набира скорост и търсенето на свине, готови за клане, едва ли може да бъде изцяло задоволено”. (виж. „Пазарът за свинско месо в ЕС: Положителни ценови тенденции в цяла Европа ).

Наистина, след продължителен период на застой цените на свинете за клане в Европа подновиха възходящия тренд, но през последните няколко дни на пазара се появиха новини, които подкопават тезата за продължаване на ценовото рали в дългосрочен план. Според информационно-аналитичната агенция SoyaNews на  китайския пазар вече се очертава тенденция към намаляване на цените на свинското месо,

Пикът на средните цени на свинско месо на едро в Китай бе регистриран на 4 ноември 2019 г. - 7,37 долара за килограм. Драстичният ценови възход беше провокиран от епидемията от африканска чума по свинете (АЧС) в Поднебесната империя. SoyaNews обаче предупреждава за промените в китайската конюнктура. През последните 3 седмици цената на свинското месо в Китай коригира рязко надолу,  като към 25 ноември средната цена на едро ерозира до 6,09 долара за килограм. В сравнение с пиковите стойности това представлява спад със 17,4%, но все пак китайската цена все още е доста  по-висока  от европейските и междунардните котировки. За сравнение AB Center посочва средни цени на едро за свински половинки в различни страни към 25 ноември: Германия – 2,16 долара за килограм, Дания – 2,02 долара, Бразилия – 2,09 долара, Русия – 2,24 долара за килограм.

Цената на свинското месо в Китай пое надолу
16563
 

Последни материали
Виж
„Напоителни системи“ спира възстановяването на дигата на Телки дере по искане на кмета на село Гелеменово
На всеки, който дойде да си го прибере от полето преди очакваните студове
Фермерите в Украйна стигнаха дотам да раздават безплатно зелето
Заради недостатъчни данни за контрол въпреки липсата на нови огнища на чума
Удължиха забраната за износ на овце и кози от Румъния за ЕС до 30 юни
Доставките на ечемик за трети страни са скочили над 2 пъти
Темпото на износ на мека пшеница от ЕС почти догони това от миналия сезон
В петък Турция плати над 33 милиона евро подпомагане за стопаните
В Палестина 90 процента от земеделските семейства бедстват
Свързани материали
Виж
Доставчиците са обложени със ставки от 21,9 до 42,7 на сто при вноса
Китай наложи още мита за млечните продукти от ЕС заради субсидирането им
Новите ставки влизат в сила днес и ще важат през следващите 5 години
Китай понижи антидъмпинговите мита върху вноса на свинско от ЕС
Не са завършени процедурите за износ на българска пшеница, рапичен шрот и фуражи за Китай
Производителите на свинското месо в ЕС понесоха сериозен удар от митата за Китай
По-ниските ставки са за компаниите, сътрудничили в разследването
Китай наложи антидъмпингови мита до 62,4 на сто при внос на свинско от ЕС
По света
За 8 години Китай прави бизнес за милиарди в пустинята Такламакан
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини