Начало » Важно за фермера » Животновъдство
01.10.2019 г.

За четвърти път СТЕКСПО 2019 събира елита в месодайното животновъдство в Пловдив

Традиционният форум представя професионалистите в сектора в началото на ноември
За четвърти път СТЕКСПО 2019 събира елита в месодайното животновъдство в Пловдив

Форумът за животновъдство СТЕКСПО 2019 ще е по-мащабен от всякога, твърдят организаторите на проявата. Изложението събира най-добрите в сектора на професионалното животновъдство на едно място на 1 и 2 ноември в Международен панаир-Пловдив. Организатор на събитието е Асоциацията за развъждане на месодайни породи говеда в България (АРМПГБ) с подкрепата на министерство на земеделието, храните и горите.

През тази година посетителите на мегафорума ще видят елитна генетика, представена от 11 месодайни породи и кръстоски.

Месодайно говедовъдство

На изложението в Пловдив ще бъдат представени близо 100 животни от различни породи –  Абърдийн Ангус, Херефорд, Лимузин, Гаскон, Симентал, Шароле, Кианина, Маркиджана, Пиемонт и кръстоски. При набиране на достатъчно животни ще се проведе търг.

Млечно и месодайно овцевъдство

За първи път през 2019 г. СТЕКСПО се отваря и в посока овцевъдство. На форума тази година ще присъстват породите Лакон, представени от асоциация за развъждане на породата у нас, и Съфолк, като за първи път посетителите ще имат възможност да видят овце от единственото чистопородно стадо у нас.

Богата лекционна и забавна програма

В двата дни на форума е предвидена богата лекционна програма със световни експерти от САЩ, Холандия, Шотландия, Германия и Австрия. През втория ден ще се проведе изложба на елитна месодайна генетика и конферентна част в няколко панела.

СТЕКСПО е и образователно събитие за повишаване на знанията и уменията на фермерите с цел повишаване на качеството на родната продукция. Сред експертите, които ще присъстват на форума, са Уилям Макларън от Netherton Aberdeen-angus, който ще представи японската месодайна порода Вагу, Лио Макенроу от Lisduff Angus, Ирландия, който ще направи обучение за млади фермери за клипинг и подготовка на животни за изложба, Крейг Гъфри от американския щат Канзас, ще бъде съдия на надпреварата за шампион на България, но също така ще води и лекциите за подбор на женските животни в стадата. Млечното овцевъдство пъкще бъде представено от високата експертиза на Брюно Красу, директор на GID LACAUNE – Асоциацията за Лакон във Франция.

Поглед към най-малките

СТЕКСПО 2019 е насочен и към семействата, тази година очаквайте множество забавления за деца, подвижни игри, зона с малки животни с възможност да бъдат нахранени.  На разположение на родителите ще бъде още детска градина.

За четвърти път СТЕКСПО 2019 събира елита в месодайното животновъдство в Пловдив
13683
 

Последни материали
Виж
ССА се нуждае от разширяване на научния състав и дигитализация на научната инфраструктура
Институциите на България и Румъния обсъдиха мерки срещу комарната популация по река Дунав
До април 2025 г. по програмата са разплатени 79.8% или 3 027,06 млн. евро
Плащанията по ПРСР 2014 – 2020 г. ще приключат до края на годината
ДФЗ изплати още 166 млн. лева по ОПДУ за Кампания 2024
Сключени са 15 сделки
Горски предприятия продават имоти - от комплекс Жребчево до терен във „Велики Преслав“
Навреме
Засаждане на доматите на постоянно място
Свързани материали
Виж
Гърция: Време е да променим експортния си модел в земеделието
МОСВ и МЗХ преговарят
Номинацията на пасищното ни животновъдство за списък на Юнеско не отваря високите пасища
Проектозаконът е обнародван в "Държавен вестник"
Минималният осигурителен доход от началник до бачкатор в аграрния сектор е 1077 лв.
Мита върху вноса на американската царевица и соя удрят животновъдния отрасъл на Евросъюза
Селскостопанската продукция на ЕС намалява през 2023 г.
МЗХ публикува технологичните карти за животновъдството и земеделските култури
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини