Начало » Новини » Света

От днес може да се информирате от SmartAgriHubs - портала за иновации в агросектора на ЕС

Лесен достъп до търсени от вас иновационни проекти
Синор.БГ / 17.09.2019 г.
От днес може да се информирате от SmartAgriHubs - портала за иновации в агросектора на ЕС

sinor

На 17 септември се поставя началото на дългоочаквания портал за иновации в европейското селско стопанства SmartAgriHubs, съобщиха организаторите. Очаква се стотици заинтересовани страни да се регистрират, за да се насладят на добавената стойност, осигурена от функциите на портала.

Порталът за иновации SmartAgriHubs цели да създаде екосистема от дигитални иновационни хъбове в цяла Европа, като на практика той е онзи отличен онлайн инструмент, който ще свързва заинтересованите страни в областта на агроиновациите.

По същество той представлява едновременно търсачка, пазар на едно гише, библиотека, платформа за обучение, календар, мрежа, дискусионен форум и услуга за провеждане на сватове.

Порталът за иновации е разработен чрез отчитане на нуждите както на вътрешните, така и на външните заинтересовани страни от проекта SmartAgriHubs. Тези данни бяха събрани и преведени в структурата и характеристиките на портала. С няколко кликвания и заявки за търсене потребителят ще може да потърси желаните центрове в различните области от селското стопанство, които го интересуват. Ще има достъп до малки и средни предприятия, а също и до дигитални хъбове, развиващи иновации в отделни области от земеделието, животновъдството и др. Ще имате достъп също до документи или обучения за справяне с конкретен проблем, представяйки отделно решение и в отделен сектор или географски регион.

SmartAgriHubsis е проект на стойност 20 милиона евро в рамките на инструмента „Хоризонт 2020“ и е консорциум от общо 164 партньори в европейския агро-хранителен сектор. Проектът има за цел да реализира естетизирането на европейското селско стопанство чрез насърчаване на селскостопанска иновационна екосистема, посветена на високи постижения, устойчивост и успех.

От днес може да се информирате от SmartAgriHubs - портала за иновации в агросектора на ЕС
10523
 

Последни материали
Виж
Разпределени са близо 31 млн. евро
ДФЗ изплати преходната помощ за тютюна. Виж ставките!
С подаване на искане за анекс
Приключването на еко проектите по ПВУ е удължено до 30 април
Антикорупционен сигнал
Христанов с данни до прокуратурата за източване на милиони левове през инсинераторите
Възможно е разпространение на болести
Фермери алармират: Трупаме мъртви животни заради спряна услуга
Благодарение на увеличеното търсене в сектора на едрия рогат добитък
Производството на комбинирани фуражи във Франция нарасна с над 1 на сто
Насочени са към три министерства
Кризата в зърнения сектор: производителите предлагат спешни мерки
Свързани материали
Виж
Важно за фермера
До 21 януари 2020 г. се приемат проекти за медийно отразяване на ОСП през следващата година
Интернет достъп
Европейската агенция по храните прави електронен портал за лесен достъп от потребителите
Онлайн търговия
Съюзът на градинарите представя електронен портал за търговия с плодове и зеленчуци
Браншови съюзи
Ново сдружение на ветеринарите ще популяризира добрите практики чрез интерент
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини