Начало » Важно за фермера » Животновъдство
07.07.2019 г.

Отварят приема по мярката за хуманно отношение към преживни животни от 22 юли

Допустими за подпомагане са говеда, биволи, овце и кози
Отварят приема по мярката за хуманно отношение към преживни животни от 22 юли

От 22 юли до 20 август фермерите могат да кандидатстват за подпомагане за преживни животни по мярка 14 „Хуманно отношение към животните“ от Програмата за развитие на селските райони през периода 2014-2020 г., съобщиха от „Разплащателна агенция” към Държавен фонд „Земеделие”. Документи ще се подават лично или чрез упълномощено лице в областните дирекции на ДФЗ според местонахождението на животновъдния обект. Приемът по мярката е обявен със Заповед № 03-РД/2608 от 05 юли 2019 г. на изпълнителния директор на "Разплащателна агенция" с бюджет в размер левовата равностойност на 20 млн. евро.

Помощта по мярката за хуманно отношение е насочена към към животновъдни ферми, в които се отглеждат говеда, биволи, овце и кози. Финансовата подкрепа ще осигури по-добър здравен статус на животните и ще подобри хигиената при тяхното отглеждане. Заложените дейности ще доведат до осигуряване на по-качествени и по-безопасни храни от животински произход, до опазване на околната среда, както и до повишаване безопасността на труда на фермерите.

В рамките на обявения прием земеделските стопани, които през 2017 г. са поели доброволни 5-годишни ангажименти, могат да увеличават броя на животните, одобрени за подпомагане с първото заявление, както и да заявяват нова дейност или помярка, без да поемат нов ангажимент. Фермерите, които кандидатстват за пръв път по мярката, не поемат многогодишен ангажимент.

Подробните изисквания и наборът документи за подпомагане са разписани в Наредба № 4 от 8 август 2017 г. за прилагане на мярка 14. На официалната интернет страница на ДФЗ предстои публикуването на допълнителна информация и актуални образци за кандидатстване по мярката.

От „Разплащателна агенция” към фонда припомнят на стопаните, че преди да подадат заявление за участие по мярка 14. „Хуманно отношение към животните“ е необходимо да актуализират данните за отглежданите от тях животни в Системата за идентификация и регистрация на животните на Българската агенция за безопасност на храните съгласно чл. 30, ал. 2, т. 3 от Закона за подпомагане на земеделските производители. Актуализацията включва мястото на отглеждане на животните и капацитет на обекта. За дребните преживни животни се изисква изрично да е посочено и тяхното предназначение. Кандидатите, които желаят да актуализират своите данни или заявяват нови животновъдни обекти, трябва да предоставят становище, издадено от БАБХ, което удостоверява наличието на достатъчно свободна площ в животновъдния обект съгласно изискванията на мярката.

Отварят приема по мярката за хуманно отношение към преживни животни от 22 юли
7825
 

Последни материали
Виж
Подготвя се списък за стоките във веригата
Г. Тахов: Държавните магазини ще оперират в мрежата на ЦКС с името МЗХ
Министър Тахов: Работим за учредяването на мрежа „Магазин за хората“ ЕАД
Министър Тахов и КТ „Подкрепа“ обсъдиха въпроси, свързани с възнагражденията и условията на труд в структурите на МЗХ
Причини
Горчивата истина за горчивината на краставиците
Най-силно е увеличението при млечните продукти, яйцата и плодовете
Продажбите на биопродукти в САЩ нараснаха с над 2 на сто през 2024 г.
Продуктите за РЗ падат с 15%
НСИ: Цените на производител в селското стопанство се повишават със 7.7% през януари-март
Свързани материали
Виж
Спадът на цените на картофите за консумация продължава
Цените на растителните и животинските продукти в Германия се развиват в противоположни посоки
Експертна комисия награди най-добрите представители на различни породи
Фермерска среща с изложение на над 200 животни се проведе край Разлог
Парламентарен контрол
Министър Тахов отговаря в парламента за незаконната търговия с животни
Присъдиха награда от 100 хиляди евро за принос към хуманното отношение към животни
САЩ заплаши Мексико с нови селскостопански мита, ако не разреши пръскане срещу смъртоносна муха
Важно за фермерите!
Дори да продадете тон фураж, попълнете декларация, иначе следват жестоки санкции
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини