Начало » Новини » Страната

Искат от биопроизводителите нови документи до петата година от ангажимента по мярката

Необходими са копие от сертификат или писмено доказателство за съответствие на растителните продукти
Синор.БГ / 19.05.2019 г.
Искат от биопроизводителите нови документи до петата година от ангажимента по мярката

Земеделските стопани, които имат ангажименти по мярка 11 „Биологично земеделие“ от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., следва да предоставят копие от сертификат или писмено доказателство за съответствие на произведените растителни продукти, съобщиха от „Разплащателна агенция към Държавен фонд „Земеделие”. Документите трябва да отговарят на правилата, по които се прилага мярката за биологичното производство.

Крайната дата за предоставяне на документите е 30 октомври на петата година от ангажимента, който започва да тече от подаването на първото одобрено заявление по съответното направление. Документите следва да са издадени не по-късно от 30 септември на петата година от ангажимента.

Предоставяните документи е необходимо да удостоверяват състоянието на парцелите и произведената продукция от земеделската култура, формираща размера на подпомагането. В документите трябва да е отразено доказателство, че в годината на издаването на сертификата всеки от подпомаганите парцели, за които е поет ангажимент, са преминали периода на преход към биологично производство. Документите следва да са издадени от одобрено от министерството на земеделието, храните и горите контролиращото лице.

Писмените доказателства за площите, за които са поети ангажименти, е необходимо да съдържат идентификационния номера на парцела, под който е заведен в ИСАК, годината на издаване на сертификата и каква култура се отглежда на съответния парцел. В документите още трябва да е налична и информация както за произведена продукция от конкретния парцел, така и за неговото състояние.

Кандидатите, които вече са предоставили сертификат/писмено доказателство преди обнародване на промените в чл. 33, ал. 1 , т. 3 от НАРЕДБА № 4 от 24 февруари 2015 г. за прилагане на мярка 11 "Биологично земеделие" или по време на кампания 2019, но същите не отговарят на новите изисквания, имат възможност да подадат исканите документи до 30 октомври 2019 г.

Искат от биопроизводителите нови документи до петата година от ангажимента по мярката
11462
 

Последни материали
Виж
Рапичният скритохоботник обаче е по-разпространен от миналата година
Фермерите в Германия разшириха засетите площи с есенна рапица
Близо 5000 фермери са подали заявления за почти 300 000 декара
Обещават изплащане на основното подпомагане за измръзванията до края на месеца
Изясняват се причините за поява на огъня и размерът на щетите
Пожар в доспатско село унищожи 4 кубика дърва и земеделски инвентар
В ден с групов лов на дива свиня на местната дружина в района
Откриха 2 трупа на сърни в багажника на колата на ловец в Монтанско
С над 150-процентов ръст на фермерите и площите в сектора за година
Област Шумен показва отлични резултати в биологичното производство
Продължава предлагане на стара пшеница и търсене на фуражна
Седмичен обзор на Софийска стокова борса
Свързани материали
Виж
Изплатиха над 24 млн. лева по мярка 11 „Биологично земеделие“ за Кампания 2021 г.
ДЕКЛАРАЦИЯ от БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ БИОПРОДУКТИ
България единствена в ЕС остава без субсидии за биопроизводство
Конференция в рамките на Агра 2017
Как приказката с биоземеделието продължава
Напердък
Биологичното земеделие в Румъния е нараснало с над една трета за 5 години
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини