Начало » Новини » Страната
28.03.2019 г.

Два земеделски института отличени по „Хоризонт 2020“

Иновации
Два земеделски института отличени по „Хоризонт 2020“

Снимка: Селскостопанска академия

За първа година Министерството на образованието и науката отличи изявени участници в Рамковата програма на Европейския съюз (ЕС) за научни изследвания и иновации „Хоризонт 2020“. Отличените са Агробиоинститутът в София и Институтът по зеленчукови култури (ИЗК) „Марица“ – Пловдив, съобщиха от Селскостопанска академия.

По този повод доц. д-р Даниела Ганева, директор на института в Пловдив съобщи, че екипът работи по четири действащи проекта от програма „Хоризонт 2020“ и един, който е изпълнен в края на 2018 г. С помощта на тези средства в ИЗК „Марица“ е изградена съвременна лабораторна инфраструктура, отговаряща на европейското изследователско пространство, и значителна част от персонала му е специализирал във водещи европейски университети и институти.

„Хоризонт 2020“ е най-голямата в историята рамкова програма на ЕС за научни изследвания и иновации, като 7-годишният бюджет е в размер на 80 млрд. евро за държавите-членки на ЕС. По-голямата част от финансирането за научни изследвания се предоставя въз основа на покани за представяне на предложения на състезателна основа. Бюджетът й включва и финансиране за Съвместния изследователски център -научната служба на Европейската комисия, Европейския институт за иновации и технологии и изследвания в рамките на Договора за Евратом. „Хоризонт 2020“, осмата рамковата програма на ЕС за научни изследвания и иновации, ще продължи до 2020 г.

Два земеделски института отличени по „Хоризонт 2020“
9466
 

Последни материали
Виж
Защо горчат тиквичките?
Цените на пшеницата нова реколта падат в Украйна
Новият Case IH Farmall C: повече мощност, функционалности и възможности за персонализиране
През първите 4 месеца на годината отстъпваме само на Румъния и Молдова
Турция утрои вноса на слънчоглед през април, България е втори доставчик
Агрометеорологична прогноза за периода 6-12 юни 2025 година
Горещо и сухо време ще тормози развитието на ранните полски зеленчуци
След топла зима, измръзнала рапица, закъсняла пролет и градушка
Лошото време удари реколтата от пчелен мед в Ямболско и повишава цените
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини