Начало » Новини » Страната
18.12.2018 г.

На 19 декември ще има Коледен фермерски пазар пред агроминистерството

Предстоящо
На 19 декември ще има Коледен фермерски пазар пред агроминистерството

sinor

Последното за тази година издание на фермерските пазарите, които се провеждат в рамките на фестивала „От нашата ферма – с любов за вас!“, се организира отново пред министерството на земеделието. То ще бъде коледно и се проведе на 19 декември от 10,30 до 18 часа.

Организаторите са се постарали да ви стоплят в студеното време с швейцарски раклет и българско греяно био вино по страсбургска рецепта. Най-добрият момент за това ще е мужду 11 и 14,30. Специален гост за раклета ще бъде Симеон Боршуков, а био виното е, разбира се, от Албена Симеонова.

В традиционното време за демонстрации от 12 часа от фирма „Пчелни продукти ДАР“ ще ви покажат как да си направите коледни играчки от пчелен восък. Елате, вижте как се правят, купете за коледната елха у дома, за декорация на празничната трапеза или за подарък.

Ще има и страхотни подаръци, с които да зарадвате близки и приятели – мед, сладка, билки. От фермата и природата – с любов за вас! И страхотни ръчно рисувани картички.

И живи зелени елхички ще бъдат предложени на утрешния пазар.

Традиционно на него се предлагат сирена, кашкавали, печена тиква, орехи и лешници, няколко вида занаятчийски хляб с квас, домашни яйца, сладка, разядки, сушени плодове (за ошава на Бъдни вечер!), био гъби шийтаке (отгледани на дъбови трупи), чай, мед, сокове…. Всичко, което ви трябва за трапезата в идващите празнични дни.

Фестивалът „От нашата ферма – с любов за вас!“ се организира от Фондацията за биологично земеделие БИОСЕЛЕНА.

Всички фермери и производители са регистрирани по наредбите 3 и 26 на Министерството на земеделието, храните и горите или по Закона за храните. Много от тях в районите от Натура 2000 в Западна и Централна Стара планина са подкрепени от Българо-швейцарската програма за сътрудничество.

На 19 декември ще има Коледен фермерски пазар пред агроминистерството
8724
 

Последни материали
Виж
Съвети навреме
Важни съвети за поливане на растенията в горещини като сегашните
Парламентът одобри законодателни промени
До 10 пъти в месеца може да теглите без такси пари от банкомат
Важно за жителите на малките населени места
Ще открият по два клуба за компютърни обучения във всяка
Председател на Съюза на зърнопроизводители от Пловдивско
Работов: Ако 40-градусовите жеги се задържат, след седмица ще жънем слънчогледа
Първа част от графика на НССЗ
И през август службата за съвети организира срещи с фермерите
Икономистите в Европа очакват значително по-високо ниво на митата върху вноса от САЩ до края на годината
Свързани материали
Виж
Предстоящо
От 25 до 27 юли в Бургас отново се организира фермерско изложение
БФС
На 11 и 12 юли във Варна ще има фермерско изложение
В София тех парк
Фермерски продукти се предлагат на Фестива „Ало, Космос“ в София
Предстоящо
От 13 до 15 юни в Кърджали ще има фермерски пазар
Предстоящо
От 23 до 25 май до НДК се организира фермерски и културен фестивал
БФС
Браншовици настояват за нова стратегия в подкрепа на агросектора
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини