Начало » Новини » Света
26.03.2018 г.

Мафията в Италия е увеличила с 30 на сто оборота от селскостопанската продукция

Само за година
Мафията в Италия е увеличила с 30 на сто оборота от селскостопанската продукция

Организираната престъпност в Италия е реализирала оборот от 21,8 млрд. евро от селскостопанска продукция през 2017 г. – с 30% повече в сравнение с 2016 г., оябвиха от най-голямата браншова организация в селскостопанския сектор на страната Coldiretti, цитирани от „Франс Прес”. „Производството, превоза, разпределението и продажбата” на хранителни стоки се е превърнало в сериозен бизнес за заклеймяваните от Coldiretti селскостопански мафиотски групи.

Според организацията местните престъпни синдикати манипулират пазара на селскостопански продукти и храни чрез задушаването на цели сектори в бранша. „Те определят цените на реколтата, управляват превоза и разпределението и контролират цели вериги супермаркети. Те убиват конкуренцията и законния свободен пазар, мачкат честните предприемачи и компрометират в значителна степен качеството и безопасността на продуктите”, изтъкват от Coldiretti.

През януари тази година полицията в Италия и Германия арестува над 100 заподозрени в рамките на мащабна операция срещу мафията, разбивайки престъпната империя на клана Фарао-Маринкола, разраснала се благодарение на контрола върху пекарския бранш в град Чиро, който е определян като нейна крепост. Впоследствие оттам мафиотите успели да разработят схема за доставки на вино, сирена и зехтин за германски ресторанти. Подслушани от полицейските служители телефонни разговори разкриват, че бандата е заплашвала собствениците на ресторанти, пицарии и сладкарници, принуждвайки ги да купуват продукти от контролирани от нея компании.

Мафията в Италия е увеличила с 30 на сто оборота от селскостопанската продукция
10049
 

Последни материали
Виж
ИАГ
Пожар в местността Каменица в парк Рилски манастир
Трусове около решение на Конституционния съд
Отговор дали Полша е против част от Зелената сделка?
Подготовка за Еврозоната
МЗХ обръща парите по интервенцията за застраховане в евро
На месечна обаче е отчетен слаб ръст от процент и половина
Вносът на слънчогледово масло в Индия се срина над 2 пъти през май на годишна база
Движение в цените на храните - НСИ
Нула процента инфлация за май, годишната – 3,7 на сто
За 11 месеца доставките на зърно от трети страни са намалели с 6 на сто
ЕС сви вноса на пшеница и ечемик за сметка на царевицата
Свързани материали
Виж
Заради високи нива на силно канцерогенен микотоксин
Изтеглиха турски сушени смокини от пазара в Италия
Landini – 140 години страст и иновации
В Италия арестуваха трима за нова измама с европейско финансиране
Регистрации
И в Италия отчитат спад в продажбите на трактори и комбайни
Напояването остава последна грижа на държавата
Сушата в България провали заявен износ на череши за Италия
Пилешки гърди по италиански
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини