Начало » Важно за фермера » Земеделска техника

Deere & Company отбеляза 100-годишнината от производството на първия си трактор

Юбилей
Синор.БГ / 16.03.2018 г.
Deere & Company отбеляза 100-годишнината от производството на първия си трактор

На 14 март американския гигант в производството на селскостопански машини Deere & Company отпразнува 100-годишнината от произвеждането на своя първи трактор Waterloo Boy с мощност 12 конски сили, се посочва в официално съобщение на компанията.

Бизнесът с трактори в Deere & Company започва с придобиването на компанията Waterloo Gasoline Engine срещу 2,25 млн. долара през март 1918 г. Днес високотехнологичните трактори се произвеждат в 12 завода на компанията по целия свят.

Първите машини, боядисани в утвърдената днес зелено-жълта окраска на водещата марка John Deere, са тези от модел D, задържал се на пазара между 1923 и 1953 г. С него започва историята на успеха на компанията. Най-продаваният трактор пък е модел B – 300 хил. машини между 1935 и 1953 г. John Deere излиза на водещата позиция в продажбите на трактори в света през 1963 г. с модел 4020, от който са произведени 175 хил. броя между 1963 и 1971 г.

През 1956 г. компанията придобива германския производител на трактори Heinrich Lanz, като по този начин се сдобива с първата си производствена линия в Европа.

Трансмисията PowerShift, представена за пръв път през 1964 г., осигурила на тракторите от марката John Deere по-удобно превключване на предавките и оттам – по-висока производителност. Днес автоматизирането на функциите на тракторите води до не само до увеличаване на добивите, но и осигурява събирането и анализа на данни от полята, което дава възможност на фермерите да вземат информирани решения за подобряване на състоянието на посевите.  

Deere & Company отбеляза 100-годишнината от производството на първия си трактор
26149
 

Последни материали
Виж
До тук ЕК е раздала 178 млн.
МЗХ очаква отговор от Брюксел за европейска помощ за царевицата
Законодателни промени
Пакет Омнибус ускорява въвеждането на пестициди и маха дневниците за третиране
За периода от 2022 до 2024 г.
Доходите в земеделието се сриват: Аграрният доклад показва тревожни данни
Заедно с Винария и Фудтех
Пловдивският панаир подготвя селскостопанската изложба АГРА 2026
Статистика
Спад при всички животни, дори в свиневъдството
МОСВ
Комбинирани карти на риска от наводнения обединяват кадастър и сателитни данни
Свързани материали
Виж
JCB представя новото поколение високотехнологични трактори Fastrac 6000
Иван Халваджиев и как постоянството дава резултати
Заради мирен протест
Над 16 хил. паунда в помощ на фермери с отнети трактори събраха англичани за 24 часа
M7004 става автономен: Kubota въвежда интелигентна автоматизация върху доверена платформа
С 30 млн. евро се увеличава бюджета по направление „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“
За поне 3000 селскостопански машини, сглобявани в Агромашхолдинг KZ
John Deere подписа споразумение с Казахстан за 2,5 милиарда долара
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини