Начало » Новини » Страната
09.09.2017 г.

Агенция съфинансира фирми за участие в изложение за храни и напитки в Кьолн

В рамките на оперативната програма за конкурентоспособност

Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) организира участието на български фирми на национален щанд в Международното изложение за храни и напитки ANUGA`2017, което ще се проведе от 7 до 11 октомври в германския град Кьолн, съобщиха от ведомството. Секторите, които основно се представят на ANUGA, са: деликатесни храни, напитки, месо и месни продукти, замразени храни, пресни храни, млечни продукти, тестени изделия и топли напитки, биохрани, технологии за продажби на дребно и услуги в областта на хранително-вкусовата промишленост.

Форумът, който се провежда на всеки 2 години от 1924 г., е най-голямото специализирано изложение в областта на хранително-вкусовата промишленост в света, изтъкват от агенцията. На последното издание през 2015 г. на обща изложбена площ от 263 600 квадратни метра са участвали 7 189 изложители, а събитието е посетено от над 150 000 гости.

Агенцията ще поеме частично разходите на изложителите за наем на оборудвана изложбена площ, проектиране и изграждане на българския щанд, пропуски, регистрационни и/или медийни такси, както и за консумативи и услуги. Очаква се фирмите изложителки да съфинансират участието си, като поемат и всички допълнителни разходи. Крайният срок за подаване на документи е 12 септември 2017 г.

Участието на българските предприятия в изложението се финансира по проектно предложение с референтен № BG16RFOP002-2.003-0001 „Създаване на условия за устойчиво развитие и успешно интегриране на българските предприятия на европейски и международни пазари чрез осигуряване на подкрепа за участие в международни търговски панаири и конференции“ “ в рамките на Оперативна програма „Иновации и конкурентоспособност“ 2014-2020, съфинансирана чрез Европейския фонд за регионално развитие.

Допълнителна информация може да получите от официалната страницата в интернет на ИАНМСП - https://www.sme.government.bg/?p=37840

Агенция съфинансира фирми за участие в изложение за храни и напитки в Кьолн
6609
 

Последни материали
Виж
През септември ще има прием за сътрудничество в късите вериги на доставка
С близо 500 млн. евро по Стратегическия план ще подпомагат насърчаването на фермерите към сдружаване
Вносът расте с близо 7%, експортът е на минус 3
Силен ръст в износа ни на алкохол, тютюн, храни и животни на фона на общ спад
Изтъкнаха причини и предложиха мерки за подобряване на положението
Пчеларите предупредиха за тревожно висока смъртност при пчелите у нас
По интервенции за подпомагане на площ и за животни за Кампания 2025
Официално отпадна санкцията за закъснение при подаване на заявления
С участието на Националната асоциация на тютюнопроизводителите-2010
Американски гигант избра България за изпитване на сортове тютюн
Големият проблем остава себестойността на продукцията при ниски изкупни цени
Валежите напоследък подобриха положението на зърнопроизводителите
Свързани материали
Виж
Посетителите извън Германия са над 80 на сто
До 1 април записват желаещите за участие в изложението ANUGA 2019
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини