Начало » Новини » Света
11.06.2017 г.

Руснак си върна откраднатата крава с ДНК-тест

Най-големият проблем за съдия-изпълнителите се оказало разпознаването на животното

Жител на Челябинска област в Русия си плати за ДНК-експертиза, за да докаже правата си върху кравата Априлка, съобщиха от пресцентъра на регионалното управление на руската Федерална служба на съдия-изпълнителите, цитирани от седмичника „Аргументи и факти”.

Спорът за животното между двама от жителите на село в Чебаркулски район възникнал през лятото на 2016 г. Ищецът твърдял, че кравата му принадлежи, тъй като се е родила в неговото стопанство, но по-късно била открадната. Ответникът се опитвал да докаже, че животното му е предоставено от селсъвета.

От регионалното управление уточняват, че съдебното решение изисквало да бъде конфискувана кравата Априлка, подвизаваща се у длъжника под името Буска, която е с бял триъгълник на челото, петно на бузата и е с преобладаващо черна окраска. „Оказа се, че не е лесно да бъде конфискувана кравата – съдия-изпълнителят не успял сам да открие животното в многобройното стадо, тъй като всички крави си приличали. Животното било оставено на отговорно пазене у длъжника”, обясняват от ведомството.

През април 2017 г. обаче съдия-изпълнителите получили документ с нареждане кравата да бъде върната на законния си собственик, който доказал правото си върху нея с ДНК-тест. Длъжникът се опитал да избяга от отговорност, заявявайки, че животното е било заклано и изядено. След като разбрал обаче какво е наказанието за загуба на поверено имущество, той все пак решил да се раздели с кравата.

„От миналата година досега рогатият образ вече се бил поизтрил от паметта на съдия-изпълнителите, затова те пътьом подбрали ищеца, който веднага познал изчезналото си животно. Кравата, чието име от този момент окончателно било утвърдено като Априлка, позволила за бъде вързана за рогата и полека поела след истинския си собственик към родния обор”, с гордост отчитат от управлението.

Руснак си върна откраднатата крава с ДНК-тест
7895
 

Последни материали
Виж
Доставката на партида фуражна бе договорена с частно споразумение
Южнокорейски мелници закупиха на търг хлебна пшеница от САЩ
След като още толкова бяха внесени при мито от 5 на сто само за 6 седмици
Турция въведе безмитна квота от 1 милион тона за внос на царевица
Посетителите ще могат да опитат магарешко и кобилешко сирене
Във Враца за пръв път честват празник на родното сирене и млечни продукти
В язовир във Варненско заловиха нарушител при изваждането на хрилни мрежи
Извадиха поредните 550 метра бракониерски мрежи от бургаско езеро
Техни колеги обаче се отказаха заради субсидията за качествени плодове
Над 600 овощари от Кюстендилско искат обезщетение за измръзнала реколта
За нарушения при съхранение и за продукти без документи за произход
Спряха дейността на 2 обекта в София за търговия с храни на едро
Свързани материали
Виж
Русия очаква ръст на засетите площи с 1 млн. хектара
Заплатите в риболовния бранш на Русия са два пъти по-високи от средната заплата в икономиката
Рекордна реколта от слънчоглед, рапица и соя в Русия през 2025 г.
Русия отпусна 4,5 милиарда рубли за земеделски машини
В Русия одобриха парите за преференциално кредитиране за износ на селскостопански продукти
Драстичен спад в руския износ на пшеница
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини