Начало » Важно за фермера » Пчеларство

Близо с 5 млн. лева годишно фермерите ще бъдат подпомагани по пчеларската програма

Синор.БГ / 09.02.2017 г.

Близо с 5 млн. лева годишно ще бъдат подпомагани стопаните по Националната програма по пчеларство в периода 2017 – 2019. Това обяви заместник-министърът на земеделието и храните Георги Желязков по време на откриването на 15-то Международно изложение “Пчеларство Плевен 2017”, което се провежда от 9 до 12 февруари под патронажа на Министерство на земеделието и храните (МЗХ) и областния управител на Плевен.

Желязков припомни, че това е четвъртата по ред програма по пчеларство, която е одобрена с Решение на ЕК и е с бюджет над 4,7 млн. лв. за всяка от трите години на изпълнението й. Като новост. Желязков посочи, че тази година по нея ще се подпомага покупката на техническо оборудване при първичния добив и обработка на пчелния мед. За първи път ще стартира и мярката, свързана с практикуване на подвижно пчеларство.

„У нас се произвеждат близо 11 хил. тона мед годишно, близо 7 хил. тона се изнасят. Няма друг български продукт, който над 50% да бъде продаван извън страната ни,“ заяви още зам.-министър Желязков.

Българският мед е много добре приет на всички външни пазари, а всеки готов продукт, който е произведен и е експортно ориентиран носи по-голяма добавена стойност, което води да устойчиво развитие на сектора. Като още една възможност за подпомагане на сектора, зам.-министър Желязков посочи направлението „Биологично пчеларство“ от Програмата за развитие на селските райони. 

Близо с 5 млн. лева годишно фермерите ще бъдат подпомагани по пчеларската програма
11979
 

Последни материали
Виж
С българско участие
Мащабен земеделски форум – от 15 до 17 декември в Брюксел
Последен текст от поредицата
Борба с подземните нощенки – ефективни решения
Млечната продукция е лидер с 96 на сто, месната е на опашката с едва 4 на сто
Расте делът на преработените продукти в селскостопанския износ от Украйна
Разследване за източника на заболяването сочи към незаконна дейност
Чумата по дребните преживни животни се добра и до Хърватия
С 45 стоки от базовата потребителска кошница и най-търсените родни продукти
В понеделник откриват официално магазин за хората в Куклен
Като спасителене пояс за малките производители без подкрепа от държавата
Поредно изложение събра в Ямбол фермери и занаятчии от югоизтока
Свързани материали
Виж
Фонд „Земеделие”
Обявено е второто класиране за покупка на кошери по националната пчеларска програма с увеличен бюджет
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини