Начало » Новини » Страната

До края на годината фермерите ще получат 592 млн. лв. директни плащания за 2016 г.

Кабинетът одобри промени в бюджета на фонд „Земеделие”
Синор.БГ / 23.11.2016 г.

sinor.bg

С днешното си решение правителството в оставка увеличи с 592 млн. лв бюджета на фонд „Земеделие” за 2016 година, така че директните плащания на площ да бъдат преведени до края на годината. Разчетите са въз основа на реалното изпълнение на програмите и схемите към 31 октомври 2016 г. и очакваното изпълнение за ноември и декември 2016 година, се посочва в мотивите за актуализацията на бюджета.

В разходните и финансиращите параграфи са планирани средства за финансиране на Програмата за развитие на селските райони, Оперативната програма за развитие на сектор „Рибарство”, Програмата за морско дело и рибарство, директните плащания на площ и пазарните мерки.

Актуализираните разчети предвиждат вътрешнокомпенсирани промени в бюджетната част на сметката. За 2015 г. на декар стопаните получиха по 16,38 лв.

Плащанията във финансиращата част се увеличават. във връзка с прогнозата за извършване на допълнителни плащания по схемата за единно плащане на площ (СЕПП) и по мярка 13 „Плащания за райони, изправени пред природни или други специфични ограничения” от Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г.

Годишните разчети на Сметката за средствата от ЕС на ДФ „Земеделие” за 2016 г. са изготвени съгласно таваните, предвидени в Закона за държавния бюджет на за 2016 г. и съгласно показателите от Единната бюджетна класификация на разчетите по консолидираната фискална програма за 2016 г., залегнали Средносрочната бюджетна прогноза за периода 2016-2018 г.

До края на годината фермерите ще получат 592 млн. лв. директни плащания за 2016 г.
39931
 

Последни материали
Виж
Франция със спешна помощ за фермерите заради войната и скъпите горива
Турция въвежда централизирано управление на водите
Еко организация бие тревога
САЩ са почти готови с първата ГМО пшеница
Съвети
Отглеждане на разсад за тиквички без пикиране
Ефективен и сигурен контрол на плевелите при житни култури с решенията на ФМС Агро България
Решения МС
Одобрена е българската позиция за Съвета на земеделските министри в Брюксел
Свързани материали
Виж
Ставката биоживотновъдството е 516 евро/ха
825 млн. евро за директни плащания през 2026 г.: нови правила и проверки за фермерите
Информационна кампания
Заявленията за директни плащания ще се приемат от днес до 9 юни
Кампания за директните плащания 2026
Още за промените в Наредба 3, обнародвани в „Държавен вестник“
Стартира 23 март, приключва 21 април
Информационна кампания за директни плащания: Началото е в Пловдив, краят в София
Две наредби ще бъдат обнародвани утре
ДФ „Земеделие“ обяви готовност за приемане на заявления за директни плащания
Седмицата на земеделците
Двама зам. министри на земеделието откриха изложението АГРА 2026 в Пловдив
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини