Начало » Новини » Света
03.10.2016 г.

Дюпон Пионер откри най-големия в света технологичен център по слънчогледа и царевицата

В Севиля Испания, Дюпон Пионер откри най-големия в света технологичен център по слънчогледа. В центъра вече са в експлоатация технологии включващи ускорено прогресивно разработване на нови хибриди, ускорена интеграция на характеристики и установяване на фенотипа за устойчивост на синя китка и гъбни болести.

Технологичният център в Севиля има разширен капацитет за разработване на хибриди слънчоглед при използване на технология за ембриони. Стана ясно, че около 10 млн. долара е стойността на мащабната инвестиция направена от американската компания с цел усъвършенстване качествата на слънчогледовата култура и повишаване на конкурентоспособността на фермерите.

Историята на Технологичния център на ДюПон Пионер в Севиля, Испания, води началото си от 2011 година, когато ръководството на Пионер взема решение да повиши конкурентоспособността на фирмата на глобалния пазар на слънчоглед като открие център за върхови постижения при използването на технологии, подпомагащи разработването на нови продукти.

Оценени бяха няколко местоположения. Европа бе най-логичният избор, тъй като е домакин на повечето програми за разработване на слънчогледови хибриди на компанията и се намира близо до района на Черно море – пазар, който е с най-голям потенциал за растеж при слънчогледа.

Новият център трябваше да бъде разположен на място с подходящи климатични условия за отглеждане на парникови растения през цялата година, да има опит в областта на интензивното растениевъдство, да бъде в състояние да привлича професионални таланти и да разполага с добре подготвен персонал. Освен това трябваше да може да отглежда две полеви поколения на година и да има подходящи условия за скрининг за болести. В крайна сметка бе избрана Севиля, тъй като той отговаря на всички изисквания.

С този нов Технологичен център Пионер се сдоби с една от най-внушителните оранжерийни бази, посветени на изследвания в областта на слънчогледа. Центърът разполага с лаборатории по фитопатология и лаборатория за ембриони, както и програма за усъвършенстване на генетична плазма на слънчоглед, насочена към изследване и използване на екзотична генетична плазма за подобряване резистентността към биотични и абиотични стрес фактори, както и към разработване на нови и полезни вариации за свързани с добивите характеристики.

В центъра вече са в експлоатация технологии, включващи ускорено прогресивно разработване на нови хибриди (AFB), ускорена интеграция на характеристики (ATI) и установяване на фенотипа за устойчивост на синя китка и гъбични болести.

Технологичният център в Севиля има разширен капацитет за разработване на хибриди слънчоглед при използване на технология за ембриони. Чрез използването й 10-12 дни след опрашването, пренасянето в оранжерията и изкуственото удължаване на фотопериода, можем да извършваме прогресивно инженерство или интрогресни цикли на характеристиките няколко пъти годишно, за разлика от полеви условия където това може да стане най-много два пъти.

Част от мечтата на Технологичния център в Севиля бе да се разшири обхвата и потенциала за прецизно определяне на фенотипа и да се включат други важни паразитни растения и болести по слънчогледа, особено синя китка, Вертицилиум (Verticillium), ръжда и стволова гангрена Фомопсис (Phomopsis).

Картирането на развитието на популацията също се улеснява от възможностите за бързо проследяване на ембрионите. Ускоряването на картирането на развитието на популацията, в комбинация с високорезултатния скрининг за заболявания ще дадат възможност на Пионер бързо да установи нови характеристики за защита от много основни болести по слънчогледа

Дюпон Пионер откри най-големия в света технологичен център по слънчогледа и царевицата
8255
 

Последни материали
Виж
Система за електронно управление
Инструкции как да получите своето УРН за електронно кандидатстване в ДФЗ
Въпреки негативните ефекти от войната в Украйна
България е значим фактор в международния пазар на изделия от дървесина
Безвъзмездно изготвяне на документите
Стартира приема за подпомагане на малките земеделски стопани
19-22.11.2024 г.
Седмичен обзор на Софийска стокова борса
От януари до октомври включително на годишна база
Молдова вдигна двойно приходите от износа на ябълки за ЕС
Насоки кандидатстване
Автоматично одобряват проектите на много малки фермери, натрупали 52 точки
Свързани материали
Виж
Inatreq Active™ от Corteva Agriscience™ получава одобрение от ЕС
В годината на царевицата хибридите на Пионер се представят отлично на опитното поле край софийското с. Равно поле
Валентин Реджев, търговски представител за Ютоизточна България
Висшият пилотаж на „ДюПон “ и „Дау Aгросайансис“ от тази година е с общо представяне към фермерите
Открити дни в Славяново
„ДюПон“ – око да види, ръка да пипне
Демонстрацията в реални условия на цялостните технологии при пшеница и царевица
От края на май Дюпон ще проведе открити дни в цялата страна
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2024
RSS новини