Начало » Новини » Страната

От 15 август започват теренните проверки на физическите блокове в кампания 2016 г.

Важно за фермера
Синор.БГ / 14.08.2016 г.

sinor.bg

Министерство на земеделието и храните започва специализираните проверки на физическите блокове (ФБл) за кампания 2016 година, с които ще се актуализират данните в Системата за идентификация на земеделските парцели (СИЗП), съобщиха от ведомството. Чрез тях ще се установи дали съответните площи в блоковете, включително и заявените извън обхвата на слоя „Площи, допустими за подпомагане” за кампания 2016 г., отговарят на критериите за допустимост на земеделските площи по наредба 2 от 17 февруари 2015 г. Информацията беше подадена в края на седмицата, така че от следващата седмица кметовете да се организират и да информират за графиците на инспекциите.

С тези проверки ще се фиксират точно и ще се актуализират границите на физическите блокове, както и техния начин на трайно ползване.

Според заповед на министъра на земеделието Десислава Танева всяка областна дирекция „Земеделие” трябва да информира кметовете на съответните населени места или друго длъжностно лице от местната администрация за началото на теренните проверки. Те от своя страна са длъжни да разпространят сред земеделските стопани началото на тези проверки, тъй като те се провеждат по седмичен график за всяко землище.

Проверките на физическите блокове могат да се извършват и без присъствието на земеделските стопани, ако по обективни причини не е бил осъществен контакт със земеделския стопанин или когато, въпреки че е информиран, не присъства по време на проверката по график.

Списъците с физически блокове, определени за проверка, индикативните графици за проверка, както и всяка друга информация от значение за провеждането на теренните проверки, ще бъдат публикувани на интернет страниците на съответната ОД „Земеделие”, както и на информационните табла в ОД „Земеделие” и всички ОСЗ в областта.

В резултат на данните от извършените теренните проверки и предстоящата дешифрация на новото самолетно заснемане, ще бъде определен обхватът на специализирания слой „Площи, допустими за подпомагане“ за кампания 2016 г.

От 15 август започват теренните проверки на физическите блокове в кампания 2016 г.
16538
 

Последни материали
Виж
Чужд опит
За 40 години кооперативите на биофермери във Франция имат над 400 магазина
Симеон Караколев
Нужен ни е внос от 800 тона агнешко месо за Великден и Гергьовден
Афлатоксин В1 във фуражите за бройлери: рискове и последствия за производството
В Университета за хранителни технологии в Пловдив
Консервната индустрия отбелязва 126 години от създаването си съвместно с учените
Агрометеорологична прогноза за периода 3-9 април 2026 година
Валежите ще забавят сеитбата на слънчогледа след агротехническите срокове
С 10,5 евро/час след данъци
Въпреки ударното увеличение на заплатите в България, пак сме на пода в ЕС
Свързани материали
Виж
ДФЗ
Започват теренните проверки на физическите блокове за Кампания 2025 г.
Важно
Два месеца теренни проверки на блоковете за кампания 2022 г. – до 16 септември
Аграрен доклад 2021 г.
През 2020 г. теренните проверки са орязани с 1,5 милиона декара спрямо предходната година
Бръмбарът грапав бегач е открит за първи път от 50 години
Подновяват теренни проучвания върху местообитанията на редки животни и насекоми
Обещават прозрачност
Шефът на фонд „Земеделие” с внезапни теренни проверки по места
Заповедта на МЗХГ, качена в края на юли
Точките, които трупате в риск анализа при излизане от допустимия слой
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини