Начало » Новини » Страната
06.07.2016 г.

Правителството предлага създаването на единна обща рамка по цялата хранителна верига

Предстои законопроектът да бъде разгледан в Народното събрание

Правителството предлага на Народното събрание проект на закон за управление на хранителната верига, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет. Законопроектът предвижда създаването на обща рамка, която да регламентира конкретно компетентните органи, провеждащи политиката в тази област и осъществяващи официалния контрол върху елементите на хранителната верига, както и органа, извършващ оценката на риска.

Документът обхваща целият процес от първичното производство, здравеопазването и хуманното отношение към животните, здравето на растенията, както и всички етапи до получаването на крайния продукт, готов за консумация от хората.

Със закона ще бъде постигнато ясно разграничаване на компетенциите и функциите на отделните органи, осъществяващи политиката и официалния контрол по хранителната верига, оценката на риска, както и взаимодействието и координацията между тях. С него ще се повиши ефективността на официалния контрол върху безопасността на храните и сигурността за потребителите, посочват от правителството.

Правителството предлага създаването на единна обща рамка по цялата хранителна верига
6712
 

Последни материали
Виж
Обзор на Софийска стокова борса
Оптимистичните прогнози за световното производство на пшеница и царевица година оказват негативно влияние върху цените
БАБХ затвори баничарница във Враца
Забраниха продажбата на 186 тона сирене от ферма във Франция
Доставките на палмово масо се сринаха за сметка на соевото
Вносът на раститетлни масла в ЕС намаля рязко в началото на сезона
Как да ускорим узряването на пипера?
Подготовка за еврото
Оборудват пощите по селата с апаратура за проверка на еврото
Свързани материали
Виж
Смяната на останалите трима членове на УС се налага заради сменени замминистри
Двама членове на ръководството на Центъра за оценка на риска по хранителната верига запазиха местата си
Проект
Новият Закон за хранителната верига разделя контрола между 8 ведомства
50 души ще работят във ведомството
Приет е устройственият правилник на Центъра за оценка на риска по хранителната верига
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини